Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 14
Witam zainteresowanych w części drugiej przewodnika po czeluściach ekspresu do kawy marki krups. Pierwsza część była wczoraj, wystarczy popatrzyć w tagach.

#kulkoweekspresy #krups #ekspresdokawy

A więc do dzieła.
Powywaleniu starej kawy z młynka, przekręcamy biały pierścień maksymalnie w lewo, to uwalnia górną część żarna i pozwala zaglądnąć do środka w celu obadania słoneczka - części odpowiedzialnej za sprawne wypychanie zmielonej kawy poza młynek.
Kulek1981 - Witam zainteresowanych w części drugiej przewodnika po czeluściach ekspre...

źródło: comment_1595441479MTAB8uMdnGUjMX3dPbyYUV.jpg

Pobierz
  • 30
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Jeżeli jednak słoneczko jest wytarte, konieczna jest jego wymiana na nowe. Ja drukuję swoje z petu, ale można też je kupić za kilka złotych na sieci lub zlecić druknięcie w punkcie.
Żarno odkręca się łapiąc kluczem od spodu za nakrętkę a od góry żabą i kręci w lewo, bo jest na lewym gwincie... a przynajmniej tak jest w starszych modelach, bo w tym od spodu jest płasko ( _)
Kulek1981 - Jeżeli jednak słoneczko jest wytarte, konieczna jest jego wymiana na nowe...

źródło: comment_1595441879n4y8fiOxec39z1hG0djJKx.jpg

Pobierz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Norskee: Ja go odkupiłem chyba od pierwszego właściciela patrząc po wnętrzu. ( ͡ ͜ʖ ͡)
Jeżeli mam możliwość to wolę serwisować, niż kupować, ale czasem ludzie sami sprzedają.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Nowe uszczelki warto posmarować odrobiną smaru spożywczego. To zwykły smar silikonowy, ale kosztujący dużo więcej przez papier, że może być do spożywki.