Wpis z mikrobloga

Bawił się ktoś z was w gotowanie/pieczenie z białkiem WPC jako alternatywy do non-stop picia w shakeu?

Myślałem, żeby wpleść je tak do różnych codziennych potraw, żeby się nie nudziło np. jakieś naleśniki, wypieki (bułki, ciasta, spód do pizzy), placki itp. i zastanawiam się czy to ciężka sprawa zaadaptować przepis do dodania białka i potrzeba wielu prób i błędów, czy może są jakieś uniwersalne sposoby?

Czytałem, że czasami przynajmniej w przepisach opartych na mące można ją zastąpić w różnych proporcjach właśnie białkiem najczęściej powtarzało się, żeby zastąpić 1/3 mąki białkiem

Próbował ktoś coś takiego robić? Poza tym jak łatwo/trudno zaadaptować przepis, zastanawiam się oczywiście jak takie białko wpłynie na smak potrawy.

#mikrokoksy #gotujzwykopem #jedzenie #dieta #pytaniedoeksperta #pytanie #kiciochpyta
  • 8
@Catmmando: Ja robiłem kiedyś omlety na słodko z białkiem, zmielonymi płatkami jaglanymi i miodem plus na górę gotowego już omleta dżem. Niestety nie pamiętam proporcji ale raczej nie było to trudne bo sam to wymyśliłem a jakimś asem kulinarnym nie jestem.