Wpis z mikrobloga

  • 3725
Mirki i Mirabelki - dość chamstwa!
Idę z tym do płokułatuły!

Słowem wstępu - mieszkam na wsi, ogarniam sobie powoli grunt, drzewka, ogródek, mała rozporóweczka. Wychodzę z psem na dwór i coś jest nie halo. Chwila otrzeźwienia, nosz #!$%@? krowy, znowu krowy! Zniszczony basen, zniszczony ogródek, wszędzie ślady #!$%@? bydła. Właściciel odrzuca połączenia? No trudno, dryń dryń, panie policjancie? Zniszczenie mienia chcę zgłosić!

Będę informować na bieżąco co i jak.

Wiecej zdjęć niżej.
Waderra - Mirki i Mirabelki - dość chamstwa!
Idę z tym do płokułatuły!

Słowem wstępu...

źródło: comment_1595303377hVdFFWz4KHNoN9USmuBoGC.jpg

Pobierz
  • 206
  • Odpowiedz
@Hissis: ok:
Chciałbym jaśnie Panu przekazać informację iż urąga Pan podstawowym normom poszanowania rozumu i godności człowieka.
Robi Pan to poprzez zanegowanie iż inna osoba posiada prawa do zachowania trwałości i nienaruszalności własności prywatnej. Dodatkowo daje Pan jawne przyzwolenie na niszczenie cudzej rzeczy.
Śmiem wnioskować iż Pana kompas moralny, i respekt wobec prawa, jest bardzo spaczony. Jestem wręcz pewien, że gdyby zaistniała sytuacja miała miejsce u Pana, to czym prędzej domagał
  • Odpowiedz
To może wystarczy się ogrodzić ? Masakra. Mieszkasz na wsi to logiczne że są krowy. A wystarczyło się ogrodzić , a nie teraz że " ojejku sąsiad be, krowy be, wieś be , jaki ja jestem biedny ojejku jejku " .
  • Odpowiedz
  • 277
@Baba__yaga Co ty #!$%@?, to jej posesja, a za pilnowanie krów odpowiada hodowca. Najlepiej wszystko odgrodzić parometrowymi płotami, bo ludzie nie potrafią uszanować czyjejś własności
  • Odpowiedz
@Waderra: dobrze, że policja, niech ustalą właściciela na piśmie.
Każdy rolnik, który ma co najmniej 1 ha gospodarstwo ma obowiązkowe ubezpieczenie OC. Zgłosisz sobie i kasę odzyskasz.
  • Odpowiedz
@Waderra: Współczuję ci i nie chcę cię straszyć, ale jak ten sąsiad jest mściwy, to masz przewalone po całości.
Miałem w rodzinie podobny przypadek i wtedy też rolnik nie czuł odpowiedzialności za swoje zwierzęta. Interweniowała policja a dwa miesiące później "nieznany sprawca" wlał wujkowi do studni jakiś olej czy też inne świństwo, a po kilku tygodniach wszystkie jego krzewy uschły. Sprawcy oczywiście nie odkryto, a od tego czasu wujek pozakładał monitoringi
  • Odpowiedz
@Waderra: a wracając, nie sądzę że mu te krowy zdychają i trzyma je tylko dla dotacyji. Niezła krowa to koszt kilku tysięcy, koszt szczepionki stówkę? Nie przesadzaj że ma aż tak #!$%@? xd jeśli ma ich kilka to w samym żywym towarze ma ulokowane fajną gotówkę.
  • Odpowiedz
@Waderra: @dyzmund: > małorolne
Bo to nie rolnik tylko dziad. Rolnik dba o dobrostan zwierząt a dziad po prostu "ma krowy". #!$%@? to często w gównie, leży na oborniku a nie słomie, bo po #!$%@? wymieniać im legowisko na czas.
Poza tym ma kilka krów i bierze dopłaty. Ani to ekologiczne ani wysokotowarowe, ot chłopek roztropek, który nie ma lepszego zajęcia a mu po dziadku obora i kilka hektarów zostało.
  • Odpowiedz
@Baba__yaga: Ogrodzenie to chyba z ołowiu by musiało być, chyba nie wiesz ile bydło ma mocy w sobie. Ale nie to jest tu ważne, a to że nie OPka musi cokolwiek robić a właściciel bydła. Jak Ci zajebią portfel to tez powesz "w sumie mogłem go trzymać w ręce"?
  • Odpowiedz