Wpis z mikrobloga

Jak to jest że niektórzy zasypiają na kamieniu w max 5 minut o której godzinie nie położyliby się, a ja #!$%@? muszę wywietrzyć mieszkanie, nie jeść kolacji, godzinę wcześniej nie patrzeć w komputer, pobiegać, przytulić drzewo i wypić szklankę gorącego mleka, a i tak dwie godziny krecenia się nie moje, dodatkowo zaopatrzony w opaskę do spania i stopery
  • 74
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@cobytuzjesc: nie mam aż tak tragicznie, bo schodzi mi szybciej niż 2h, ale mniej więcej to samo zjawisko. "Myśli przerużne", co się wydarzyło w ciągu dnia, co mam do załatwienia, z kim się umówiłem, czy starczy mi czasu na wszystko, ogólnie "kim jesteśmy, dokąd zmierzamy" xD
Za to moja różowa... zasypia zanim zdąży zamknąć oczy ()
@cobytuzjesc: Jeśli jesz ich dużo to ogranicz cukry proste w diecie, całkiem zrezygnuj ze słodyczy, słodzenia kawy/herbaty i słodkich napojów, huśtawka glikemiczna potrafi rozstroić dobowy rytm snu - na własnym przykładzie: kiedyś potrafiłem patrzeć w sufit do 3 nad ranem, a gdy w końcu zasnąłem sen był mało efektywny, po odstawieniu cukru zasypiam w ciągu 10 min i budzę się jak młody bóg :)
@cobytuzjesc: biegaj więcej, albo dorzuć sobie jeszcze jedno hobby - zmęczenie fizyczne i mentalne to przepis na zdrowy sen (jak człowiekowi brakuje wyzwań z otoczenia, to potem mózg sobie wymyśla głupoty w nocy zamiast spać)