Wpis z mikrobloga

Jak to jest że niektórzy zasypiają na kamieniu w max 5 minut o której godzinie nie położyliby się, a ja #!$%@? muszę wywietrzyć mieszkanie, nie jeść kolacji, godzinę wcześniej nie patrzeć w komputer, pobiegać, przytulić drzewo i wypić szklankę gorącego mleka, a i tak dwie godziny krecenia się nie moje, dodatkowo zaopatrzony w opaskę do spania i stopery
  • 74
  • Odpowiedz
@cobytuzjesc: bylem czlowiekiem ktory zasypiał 4godziny nawet po nieprzespanej nocy a teraz usne w 5 minut a nawet dwie. Nie mogłem spać bo wiecznie o czyms myslalem i nie moglem przestać. Samo sie zmieniło, nie wiem dlaczego. Chyba przestałem sie wszystkim przejmować
  • Odpowiedz
@cobytuzjesc: Spróbuj medytować. Usiądź sobie skrzyżnie, zamknij oczy, oddychaj swobodnie. Obserwuj to co będzie się pojawiać w umyśle, ale tylko obserwuj, nie podejmuje tego, nie karm tych myśli. Odnotuj i puść. Czasem pojawi się taka która powoduje odczucia w ciele, też odnotuj i puść. Zapewniam, że z czasem tych myśli będzie coraz mniej, a w końcu zauważysz, że jesteś obserwatorem tego zjawiska jakim one są, a nie samym tym zjawiskiem. Z
  • Odpowiedz
@cobytuzjesc: Nie ma potrzeby ich powstrzymywać. Po prostu nie karm ich, nie rozwijaj ich. Pozwól że błysną i daj im odejść. To ty je rozwijasz. Wracaj od razu do obserwacji oddechu, góra-dół, nos-przepona. I tak samo przy kolejnej emocji. Niczego nie tamuj, niczego nie rozwijaj.
  • Odpowiedz