Wpis z mikrobloga

Hej.
Dostałem od Zakładu Komunalnego warunki na na przyłączenie mojej działki do sieci wodociągowej. Chcą bym wraz ze swoim przyłączem wybudował odcinek sieci wraz z infrastrukturą przeciw pożarową.
To nie jest tak, że właścicielem sieci jest ZK i chcą moimi rączkami i za moje pieniądze rozbudować sobie sieć?
Jak ustosunkować odwołanie się od takich warunków?
Nadmienię, że budowa sieci zwiększa mi koszty ponad 3 razy. Do mojej działki wystarczyłoby przyłącze ale oni widzą to tak, że skoro jestem pierwszy to wybuduję sieć dla sąsiadów...
#budownictwo #budowadomu #budowa #budowlanka #projektowanie #wodociagi #lublin #pomocy #pomoc
  • 5
@Gdy_przyjdzie_wiosna: Tych elektryków, drogowców i wodociągi to trzeba opierdzielać, nachodzić, tłumaczyć i się nie dawać. Gdzieniegdzie to jakieś spółki niepaństwowe, a mentalność jak za komuny. Mi przyłącze prądu robią już 2 lata, "na koniec sierpnia" teraz mówią. Kanalizacja wywalała znajomej w piwnicy bo studzienka była wyżej niż wyjście z domu, źle zamontowali. Akurat był remont nawierzchni (dla nich to ułatwienie i mniej problemów) to musiała wydzwaniać i nękać żeby zrobili to
@Dyfjatko często właśnie nic nie dają :) jak jest pierwszy to ma jedynie taki profit że potem może probowac od kolejnych jakas partycypacje w kosztach uzyskac i tym sposobem się odkuć.

@Gdy_przyjdzie_wiosna
To normalna praktyka. Widziałem dziesiątki takich warunkow jak nie setki i zawsze sa one w ten sposob zawierane. Kwestia wybiegania/wychodzenia u jakichs kierowników jest czy potem ktos laskawie to od Ciebie odkupi (w 99% przypadków nie jeśli nie maja w