Wpis z mikrobloga

Czołem, chciałbym rozkręcić mały biznes z mamą, ona zawsze robi torty oraz ciasta na okolicznościowe imprezy rodzinne i pomyślałem sobie, żeby jej kupić dodatkową lodówkę, pierdółki do dekoracji i zacząć się ogłaszać na OLX i facebookach (do tego wiadomo jakiś fanpage), oprócz tego zrobiłbym jakąś stronkę onepage, bo lubię. Pytanie, czy muszę rejestrować działalność od razu, jakie badania sanepidowskie byłyby potrzebne, żeby móc to robić i ile mogą kosztować?

#kichiochpyta #biznes #firma #wlasnafirma #gastronomia #zus #podatki #przedsiebiorczosc
  • 10
  • Odpowiedz
@cherrz: W robieniu tego legalnie największy problem będziesz miał z lokalem zatwierdzonym przez Sanepid. Odpowiednie powierzchnie (kafle/zmywalne farby), pomieszczenia na półprodukty etc. Pomyślałby człowiek, że można robić jedzenie w kuchni tam gdzie samemu się je, ale to błąd xD

Dofinansowania to z PUP 25k na rozpoczęcie działalności lub 25k z UE + 12x 1k PLN miesięcznie wsparcia.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@cherrz: działalność nierejestrowana i w razie kontroli robisz tylko znajomym. Inaczej lapiesz się na wszelkie przepisy sanitarne, zlewy, lodówki itp. No i usługa np dekoracji oficjalnie a nie wypiek
  • Odpowiedz
@golf3cabrio: jak oceniasz ryzyko takiej działalności? Warto spróbować? Tak logicznie myśląc to ciężko będzie im udowodnić, że nie robię tego wyłącznie znajomym czy rodzinie, dobrze myślę? Chciałbym na razie spróbować bez działalności i zobaczyć czy to w ogóle się przyjmie.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@cherrz: pójdzie. U mnie na lokalnej grupie chyba z 5 babek robi torty lub ciasta i długo już tak wrzucają posty a nic nie dzieje sie z tym ;)

@py-jter: no ale zrobić możesz jeden miesiąc za 120 a drugi za 700 a trzeci 0... ;)
  • Odpowiedz