Wpis z mikrobloga

Mirki, używa ktoś z Was maszynki do golenia na żyletki?
Mam delikatną skórę na twarzy bo dzisiejsze pokolenie takie słabe, pewnie od komputera ( ͡° ͜ʖ ͡°) i zastanawiam się nad alternatywą. Elektryczne nie golą na gładko a zwykłe mega podrażniają. Czy jakiś użytkownik maszynki na żyletki jest w stanie powiedzieć mi czy jest lepsza czy gorsza w takim przypadku?
#golenie #goleniebrody
  • 13
Jak się jeszcze goliłem to używałem gillette fusion proglide bardzo porządna maszynka z 4 ostrzami z tego co pamietam dosyć drogowe ma ostrza ale jedno spokojnie na pół roku wystarczyło goło bardzo gładko i nigdy nie podrażniło
@JestemLucas: ja elektrycznymi też się nie dogalałem, ale używałem ich parę lat temu i może jakieś nowsze modele już dają radę. Od paru lat używam maszynki na żyletki, używałem też jednorazówek i Gillette Fusion i jednak wolę żyletki
@JestemLucas: krem/mydlo do golenia rozrabiane i rozprowadzane po twarzy pedzlem, dlugo i skrupulatnie zeby skore wymasowac dobrze.
I tez nie pollena z marketu, a jakies sensowne z dodatkiem lanoliny, albo innych lagodzacych srodkow.

Golenie sie maszynka na zyletki, powoduje ze ludzie siegaja po pedzel i mydlo jako tradycyjne sposoby. Dzieki temu unikaja podraznien. Jest to zdecydowanie lepsza opcja niz 3min golenie, typu nawalic zelu/pianki z puszki ledwo to rozprowadzic i dawaj
@JestemLucas: dosc drogo, o ile pamietam ten zestaw swego czasu w rossmannach chodzil po 50zl.
Kwestia budzetu, kwestia tego czy ci to przypasuje itd.

Mozesz na poczatek wziac sam pedzel i dobre mydlo i golic sie tym co masz i sprawdzic na ile sie to poprawilo.
Ewentualnie za 2x zl kupisz podstawowa maszynke na zyletki i zyletki. A potem juz wedle upodoban.
@JestemLucas: Żadnym elektrykiem nie dogolisz się na gładko, nawet tymi oneblade'ami. Najbliżej jest brzytwie/żyletce bo ścina wszystko, nie ma żadnej siateczki między skórą a ostrzem. Ścinasz też naskórek. Mam skórę na twarzy jak nastolatek. Wieloostrzowe maszynki podrażniają skórę, bo jednocześnie każde pociągnięcie zwiększa ilość przejazdów po skórze. Przejedziesz 3x maszynką 4 ostrzową, to tak jakbyś żyletką przejechał 12 razy w jednym miejscu. Mi wystarczy ze dwa razy z włosem pociągnąć i
@Tami: o cholera, takiej długiej i dokładniej odpowiedzi się nie spodziewałem! Dzięki wielkie Mirku, spróbuję maszynki z dobrymi żyletkami, brzytwy wolę się nie tykać, bo z moimi zdolnościami podetnę sobie tętnicę przy pierwszym ruchu ( ͡° ͜ʖ ͡°)