Wpis z mikrobloga

@ogrod87: To mnie akurat dziwi. Falubazy jest powszechnie spotykane, choć kargule także kilka razy w swoim życiu słyszałem. Określenie to pojawiło się to oczywiście przy skojarzeniu zaludniania Ziem Odzyskanych (w tym ZG) z losami Kargula i Pawlaka.
@ogrod87: mogę się mylić ale to chyba wywodzi się żużla.... z 40lat temu derby to nie były tylko z Gorzowem ale i z Lesznem (czasami nawet więcej się na trybunach i poza nimi działo - słynna akcja z awionetka) ... i tak mi się coś kojarzy ze my byliśmy kargule a oni pawlaki
Eee... całe życie w Łodzi siedzę i pierwsze słyszę żeby łodzian od Żydów określali. Już prędzej od meneli. To głównie kibole ŁKS i Widzewa się od Żydów wyzywają nawzajem.
@PieronWoBistDu: Dziekuję. Wiesz nigdy nie zgłębiałem tematu.. choć właśnie dzieki takim wykopkom.. jakaś klapka w głowie się otwiera i przypominają się tematy z przeszłości.
No i jakiś rok czasu mieszkałem w Katorku.. pamiętam moje rozkojarzenie, kiedy usłyszałem zwroty "paciulok" i "pulocek" i też miałem problem żeby je przyporządkować... ktoś życzliwy poradził mi żebym jednak w towarzystwie, nie używał żadnego z nich i wtedy nie skończy się na chirurgi szczękowej ;)
Bydgoszcz tyfusy ?? Pierwszy raz to słyszę lol


@strean: To jedno z niewielu tu podanych określeń, które znam z życia i które słyszałem stosowane.