Wpis z mikrobloga

Mireczki tak sobie myśle, jak ja obracam 100k na GPW na #mbank i zrobiłem już 62 operacje to parę k prowizji pewnie do nich poszło. No i zrobiłem sobie konto na #degiro Pytanie czy to najlepsze wyjście na obracanie 100k i taki troche day traiding? Gdzieś lepiej? Obracam praktycznie na dwóch spółkach w wig20, więc nie potrzebny mi jest newconnect.
#gielda #inwestowanie
  • 26
@Jakubaty sprawdź gdzie zarejestrowany jest trading212 i zastanów się ponownie czy chcesz tam przelać choćby 5zł. Tak jak wspomina @bialyjakbialek, możesz negocjować prowizję, chociaż żeby zejść np do stawek brokerów rzędu 0,2% to wypadałoby dodać jedno zero do twojego rachunku. Ale jestem pewien że coś w mBank ugrasz.
@pur3pwnage no to brzmi to już lepiej, bo do niedawna kojarzę ze była tylko Bułgaria. Tak czy inaczej jestem mocnym sceptykiem (może nieuzasadnionym) w kwestii brokerów zagranicznych. Degiro brzmi lepiej. Osobiście trzymam rachunki w granicach RP, w domu maklerskim jak i xtb.
@pur3pwnage: @Szczodry_Pazdzioch: jeśli chodzi o trading212, to sprawdzalem dla siebie i wyszło mi, ze zarejestrowany w UK, ( gdzie indziej też) , podlega prawodawstwu UK, więc depozyty są gwarantowane w myśl prawa UK, Działają od 14 lat. Na brytyjskich stronach z porównywarkami brokerów, nigdzie nie znalazlem najmniejszego zatrzezenia co do bezpieczeństwa.
@SpokojnaWodaWsciekleFale z Twojej wypowiedzi wynika, że liczony podatek od dochodu dodatkowo pomniejszany jest o kwotę prowizji. Dochód jest uzyskany z przychodu pomniejszonego o poniesione koszta z tytułu prowizji i kapitał początkowy, a od otrzymanej kwoty dopiero pobierany jest podatek belki 19%.
Gdybys nie placil prowizji to wchodziła by ona w skład dochodu, od którego oddajesz 19%
Stad moje 81% które i tak OP traci.

Change my mind
@Szczodry_Pazdzioch: pewnie jak to dzisiaj w internetach, na usługach dodatkowych. Na reddicie kilka razy spotkałem zarzut, że przy zleceniu market price, albo przy przeliczaniu zaniżyli kurs, tyle że wyglądało mi na to, że ktoś złożył zlecenie poza czasem sesji, więc kupowało się na otwarciu, gdzie kursy wariują.