Wpis z mikrobloga

  • 715
Nigdy nie widziałam, żeby taki tekst wrzuciła osoba wykształcona. Zawsze są to osoby ledwo po zawodówce które chcą się dowartościować.
Żeby nie było, to prawda że inteligencja nie zawsze idzie w parze z wykształceniem, jednak zawsze ppd takimi postami widzę festiwal ludzi po zawodówce albo i nie krzyczących jaka to prawda xd

#heheszki #bekazpodludzi
Luna98x - Nigdy nie widziałam, żeby taki tekst wrzuciła osoba wykształcona. Zawsze są...

źródło: comment_1595062213OetzQbkMOSxqgosfgXJRNU.jpg

Pobierz
  • 61
  • Odpowiedz
@Luna98x: Ludzie inteligentni nie wrzucają takich wysrywów pod swoim nazwiskiem. A daleko szukać ludzi z wtkształceniem, ale z zerową inteligencją? Chociażby większość polityków. Niektórzy nawet pisać nie potrafią.
  • Odpowiedz
@Luna98x: to prawda, na studiach miałem zwykłych chamów z wioski którzy mieli problem z umyciem zębów ale spotkałem na blokach mordy które mimo patologii na chacie to wyróżniali się elokwencją i kulturą osobistą. i takich mi najbardziej szkoda, gdzie widać potencjał ale został zmarnowany przez słaby start w życiu
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Luna98x: jestem po studiach technicznych i uważam, że to 100% prawda. Na uczelni tyle debili spotkałam że szkoda gadać. Zero inteligencji, jedyne co potrafią to kuć na blachę formułki
  • Odpowiedz
Obie książki autobiograficzne Feynmanna znam i polecam, on udowodnił że ma prawo tak pisać, ale zdarzają się takie poglądy reprezentowane wśród tych głupszych i tych mądrzejszych z brakiem reprezentacji wśród średnio+ inteligentnych, to może być jeden z nich.
  • Odpowiedz
Nigdy nie widziałam, żeby taki tekst wrzuciła osoba wykształcona. Zawsze są to osoby ledwo po zawodówce które chcą się dowartościować.

Żeby nie było, to prawda że inteligencja nie zawsze idzie w parze z wykształceniem, jednak zawsze ppd takimi postami widzę festiwal ludzi po zawodówce albo i nie krzyczących jaka to prawda xd


@Luna98x: Oczywiście, że ludzie z wykształceniem tego nie wrzucą, bo one się dowartościowują dyplomem
Który gówno znaczy. Mam dyplom
  • Odpowiedz
@Arveit: No niezupełnie - ludzie po socjologii, turystyce, prawie administracyjnym również chcą się dowartościować.
Wygląda to tak jak mój widok z okna - koleś po socjologii, żonuś po turystyce pracują w szkole na niepełnym etacie w szkole on jako nauczyciel etyki, ona jako.. bibliotekarka i mieszkają w familioku, jadą na kredytach, drugi koleś - po zawodówce, prowadzi spory warsztat naprawczy, żona jako technik ogrodnik prowadzi hurtownię ogrodniczą i mieszkają w trzystu-metrowym
  • Odpowiedz
@XpedobearX: To swoją drogą xD. Takie pierdy są śmieszne, jakby 2400 na fakturze też było jakimś wyznacznikiem. Anegdotyczne wysrywy o wielkich biznesmenach po zawodówce. I żeby nie było, znam wielu ludzi pracowitych bez wyższego wykształcenia, kilku znajomych co zaczynali od pracy w biedrze i potem ambitnie poszukali lepszej pracy np jakiegoś przedstawiciela handlowego. Tylko że z mojego doświadczenia wyższe wykształcenie (po poważniejszych uczelniach) jest katapultą do lepszych zarobków. Techniczne studia w
  • Odpowiedz
@Luna98x: wykształcenie nie idzie w parze z zaradnością życiową, piszę to jako osoba która nie skończyła studiów, bo była okazja trzepać kasę i się cieszę że poszedłem za pieniądzem, a nie wykształceniem.
  • Odpowiedz
@chew_fatman: Na to, jak komuś się powiedzie w życiu, wpływ mają dziesiątki czynników - od uwarunkowań psychologicznych, przez wpływ otoczenia, po zwykłe szczęście. Więc nie, niekoniecznie ktoś inteligentny musi sobie poradzić w życiu. I odwrotnie: to, że ktoś "poradził sobie w życiu" (przez co wykopki rozumieją znalezienie dobrze płatnej pracy), w żaden sposób nie świadczy o jego inteligencji.
  • Odpowiedz
widze prawda o ludzich co mają licencjat z kulturoznawstwa boli


@dt80dr125: Wiesz, że studia kulturoznawcze nie polegają na nauce zarządzania gminnym domem kultury i organizowania dożynek, że kulturoznawca może zajmować się np. semiotyką kultury, antropologią sztuki czy antropologią polityczną i że przeciętny wykopek prawdopodobnie by się zesrał, a by nie zrozumiał, gdyby mu kazać przeczytać de Saussure'a czy Foucaulta i wyciągnąć jakieś wnioski?
  • Odpowiedz
@Luna98x: Najgorsze są osobniki, które ten kompleks leczą przez bycie protekcjonalnym we wszystkich innych, nawet zupełnie trywialnych sferach życia. Muszą pokazać, że lepiej wbijają gwoździe, mają swój sposób na najlepszą jajecznicę i że zbyt energicznie przekręcasz klucz w zamku, jeszcze coś zepsujesz.
  • Odpowiedz