Wpis z mikrobloga

  • 715
Nigdy nie widziałam, żeby taki tekst wrzuciła osoba wykształcona. Zawsze są to osoby ledwo po zawodówce które chcą się dowartościować.
Żeby nie było, to prawda że inteligencja nie zawsze idzie w parze z wykształceniem, jednak zawsze ppd takimi postami widzę festiwal ludzi po zawodówce albo i nie krzyczących jaka to prawda xd

#heheszki #bekazpodludzi
Luna98x - Nigdy nie widziałam, żeby taki tekst wrzuciła osoba wykształcona. Zawsze są...

źródło: comment_1595062213OetzQbkMOSxqgosfgXJRNU.jpg

Pobierz
  • 61
@Luna98x: Moim ulubionym przypadkiem takich osób jest czas zaraz po wyborach, gdy IPSOS publikuje szczegółowe dane dotyczące wyborców, takich jak miejsce zamieszkania czy wykształcenie. I wtedy jest wysyp komentarzy inteligentów bez wykształcenia wraz z pokazem ich inteligencji. „Wykształcenie o niczym nie świadczy. Dzisiaj mozna sobie kupic papierek z uczelni. A tak w ogóle, to skąd oni to wiedzą? Nie wiem jak wy, ale ja swoich danych nie podawałam, zakreślałam tylko X.
@prezess123123 w tych słowach chodzi o to, że dzięki wiedzy możemy krytycznie oceniać słowa ludzi lepiej wykształconych i samemu dochodzić do pewnej prawdy, a nie ślepo podążać za autorytetami
jak dla mnie to właśnie autor postu chce się dowartościować tym że jest albo idzie na studia i jakoś to będzie (ma nadzieje że będzie inteligentny xd)
@Luna98x: z jednej strony po części się zgadzam z tym tekstem, mimo, iż posiadam wyższe - ale z drugiej strony nigdzie nie wrzucam takich przemyśleń, zachowuje je dla siebie - więc pewnie masz rację
bo jest dokładnie tak jak piszesz - ludzie ledwie po zawodówce chcą się dowartościować, a ludzie wykształceni zdają sobie z tego sprawę i mają to w dupie ¯_(ツ)_/¯


@Arveit: ja kończę doktorat na uczelni technicznej i uważam, że te wszystkie mgr i inne inż. to też w sumie ludzie zakompleksieni, którzy często muszą podkreślać, że oni to studia ukończyli. Tymczasem pierwszy i drugi stopień to każdy sobie może zrobić bez wysiłku