Wpis z mikrobloga

Witam. Aktualnie nie potrafię się ani dodzwonić ani dobić do nikogo na czacie więc pytam się was.

W sierpniu kończy mi się OC samochodu + pomoc w drodze oraz nnw w PZU. Rok temu kupowałem to ubezpieczenie bezpośrednio w biurze i był to mój pierwszy raz kiedy ubezpieczałem auto. Tak się złożyło że nie będzie mnie w Polsce w sierpniu. Tak więc, będę mógł przedłużyć moje oc wraz z resztą pakietów przez internet/telefonicznie? Czy może jeżeli nie to jest możliwość załatwienia tego przez osobe pośrednią?

#pzu #oc #ubezpieczenia #samochody
  • 8
@goferek I wtedy mogę sobie wybrać dowolnie pakiety jakie mnie interesują?

A wiesz czy jakbym chciał jednak przedłużyć z PZU to mogę to bezproblemowo załatwić przez internet/telefon?
@grooocik: nie wiem jaką praktykę ma PZU ale inni ubezpieczyciele zazwyczaj pod koniec okresu ubezpieczenia wysyłają listownie propozycję ubezpieczenia wraz z blankietem wpłaty
Przez porównywarki wszystko możesz wybrać, ja ostatnio z chłopakami z mfind telefonicznie szczegółowo dobierałem parametry AC, żeby było dokładnie tak jak chcę.
@grooocik: powinno ci przyjść ile masz do zapłacenia i jakaś faktura. Skoro wtedy kupiłeś to ci się przedłuża samo. Może ci przyjść też coś takiego, że masz się zgłosić do agenta, ale spokojnie to można zrobić przez internet.
Ja miałem w tym roku na jeden samochód tak, a na drugi tak.
@grooocik powinny przyjść papiery na adres jakoś 3 tyg wcześniej ale jak nie kcesz z PZU dalej to se weź insze ale ich i tak chyba trzeba poinformować min 3 dni wcześniej. Na stronie jest napisane, nawet online można chyba.