Wpis z mikrobloga

Mirki z #ruchdrogowy może umiecie mi pomóc, a może ktoś ze #szczecin się znajdzie bo dziś taka sytuacja.

Jadę sobie środkowym pasem na półturbinowym i chciałem go zmienić na zewnetrzny, typowy do zjazdu a tutaj mi na ten zewnetrzny z boku wyskakuje facio i #!$%@? łapami. Oczywiście obtrąbiłem go i też odmachałem, ale sam zwątpiłem czy dobrze mnie nauczono, że to ja mam pierwszeństwo bo przecież on ma ustąpić tym co jadą po rondzie (mimo, że ja zmieniałem pas). Oczywiście jeśli się myliłem to z góry przepraszam, ale no tak mnie nauczono XD

Poniżej rysunek z góry a w komentarzu zdjęcie z miejsca zdarzenia.

#samochody #polskiedrogi
TadekNiekradek - Mirki z #ruchdrogowy może umiecie mi pomóc, a może ktoś ze #szczecin...

źródło: comment_1594984958C2KSk4OqbltRc8A4VSw3kf.jpg

Pobierz
  • 46
  • Odpowiedz
  • 2
@vertical: jak wyżej napisałem wg mnie takie hybrydowe ronda są najgorsze. Albo decydujemy się na normalne albo na pełne turbinowe. Rozwiązania pośrednie są najbardziej wprowadzające w niepewność a przez to wadliwe. Co idealnie pokazuje ten wpis. Op by nie miał dylematu gdyby to było normalne rondo albo pełna turbinowka z linią ciągłą. Rondo musi być czytelne. A te hybrydy zwyczajnie nie są. Niestety problem jest taki że najprawdopodobniej te rozwiązania
  • Odpowiedz
@TadekNiekradek: Być może za wcześnie wrzuciłeś kierunkowskaz i gość myślał że zjeżdżasz wcześniej a tu (dla niego) niespodzianka, albo mu się przywidziało z tym kierunkowskazem i na tej podstawie trąbił.
Będę Cię bronił w sprawie tego co Ci tu zarzucają, że "po co zmieniałeś pas". Otóż z oznakowania tego pseudo ronda nie wynika w jaką ulicę z jakiego pasa da się zjechać. Aż w 3 z 6ciu ulic zjedziemy wyłącznie
  • Odpowiedz