Wpis z mikrobloga

#neuropa, #bekazprawakow #nauka #urojeniaprawakoidalne #lgbt #hipokryzja

Pozdrawiam tchórza @technojezus , który nie dość że manipuluje w swoim wpisie to jeszcze uniemożliwia odniesienie się poprzez zabalowanie możliwości ustosunkowania się do wpisu xd.

https://www.wykop.pl/wpis/50811041/xd-pokaz-spoiler-bekazlewactwa-urojenialewakoidaln/179901279/#comment-179901279

Tak nie ma czegoś takiego jak rasa człowieka, takie jest stanowisko nauki od kilkudziesięciu lat :v

Badania genetyczne ostatnich lat (projekt poznania ludzkiego genomu) nie wykazują, żeby pojęcie rasy (lub przynależności etnicznej) miało uzasadnienie genetyczne.

Badania DNA nie wskazują, żeby osobne, klasyfikowalne podgatunki (rasy) istniały pośród ludzi współczesnych. Chociaż można zidentyfikować geny odpowiedzialne za cechy fizyczne pojedynczego osobnika, na przykład za kolor skóry lub włosów, to jednak nie ma jednoznacznego szablonu genetycznego pozwalającego na odróżnienie jednej rasy od innej. Podobnie nie ma genetycznej podstawy na rozróżnienie przynależności etnicznej. Ludzie żyjący w tym samym regionie geograficznym od wielu pokoleń mogą mieć wspólne allele, ale żaden z tych alleli nie występuje u wszystkich osobników jednej populacji i żadnego osobnika innej populacji[20].

Jednak odnotowuje się zróżnicowaną częstość występowania poszczególnych alleli spowodowaną prawdopodobnie długotrwałą izolacją geograficzną (samą izolację uznaje się też za powód powstania ras)[21].

Luigi Luca Cavalli-Sforza badał genetyczne zróżnicowanie ludzkości na podstawie polimorfizmu krwi.

odpowiedz ulubiony udostępnij

Wielu badaczy nauk społecznych zastąpiło słowo rasa pojęciem etniczność przy odnoszeniu się do grup samoidentyfikujących się w oparciu o wspólną kulturę, przodków i historię. Oprócz empirycznych i pojęciowych problemów z rasą po II wojnie światowej ewolucyjni i społeczni badacze byli świadomi stopnia, w którym przekonania o rasie były wykorzystywane do usprawiedliwiania dyskryminacji, apartheidu, niewolnictwa i ludobójstwa. Kwestionowanie pojęcia rasa przybrało rozmach w Stanach Zjednoczonych latach 60. wraz ze wzrastającą popularnością ruchu walki o prawa człowieka i w innych krajach świata wraz z powstawaniem ruchów antykolonialnych. Działacze społeczni doszli do wniosku, że rasa jest konstruktem społecznym – pojęciem, które ma odbicie w rzeczywistości, ale w które wierzy się z powodu pełnionych przez nie funkcji społecznych[15]. Po zsekwencjonowaniu genomu ludzkiego użycie rasy jako kategorii biologicznej wzrosło[16].

Pojęcie rasy ludzkiej jest współcześnie kontrowersyjne. W roku 1985 przeprowadzono badanie, mające na celu sprawdzenie, ilu amerykańskich antropologów uznaje istnienie ras ludzkich[17]. Na pytanie: „Czy istnieją biologicznie rasy gatunku Homo sapiens” przecząco (a więc odrzucając pojęcie rasy) odpowiedziało:

41% antropologów fizycznych,
53% antropologów kulturowych.
Podobne badanie w 1999 roku dało następujący wynik:[18]

69% antropologów fizycznych,
80% antropologów kulturowych.

M. Pigliucci i in. - On the Concept of Biological Race and Its Applicability to Humans
A. R. Templeton - Human Population Genetics and Genomics
N. A. Rosenberg i in. - Genetic Structure of Human Populations

https://www.nationalgeographic.com/magazine/2018/04/race-genetics-science-africa/

https://blogs.scientificamerican.com/observations/the-concept-of-race-is-a-lie/

http://sitn.hms.harvard.edu/flash/2017/science-genetics-reshaping-race-debate-21st-century/

https://www.sapiens.org/body/is-race-real/

https://medium.com/swlh/there-is-no-such-thing-as-race-at-the-genetic-level-e0e1ba86a540
#neuropa

@kciuk14

Twoje źródło nie ma charakteru naukowego plus prezentowane przez niego źródła były wielokrotnie obalane i krytykowane przez naukę i naukowców. Tak to się właśnie kończy jak amator bierze się za temat którego nie rozumie i w którym próbuje dać upust swoim rasistowskim pobudkom.

Jeżeli uważasz, że rasa człowieka istnieje to zaprezentuj proszę pracę naukowe, które to potwierdzą, peer review z ostatnich 10 lat np.

Ja zaprezentowałem naukowe dowody dlaczego ras nie ma u ludzi i dlaczego rasa to jedynie konstrukt społeczny.

P.S. Nadal mi nie udowodniłeś gdzie lgbt+ to subkultura, masz zamiar teraz znowu zachować się jak tchórz czy jednak zaprezentujesz owe dowody? :)
  • 111
@kciuk14: Udowodnij, że moje źródła naukowe to bełkot, wskaż mi kontr argument na te pracę naukowe bądź publikacje, ale tylko peer review i nie z przed 50 lat xd
M. Pigliucci i in. - On the Concept of Biological Race and Its Applicability to Humans


@kciuk14:

Udowodniłem jak już mówiłem, ale ty do tej pory nie potrafisz udowodnić niczego w dyskusji, ergo czemu ad personam stosujesz?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Mirrak: taaaa że niby ten sam genotyp daje różni fenotyp? i dlatego stawiając osobę o wyglądzie G. Floyda i J. Chana mam twierdzić że to ten sam zestaw genów, tylko nastąpiła różna ekspresja?

czyli jak dziecko dwóch rodowitych z dziada pradziada (o skórze ciemnej jak smoła) Nigeryjczyków wyjdzie do Norwegii, to oddziaływanie środowiska spowoduje że będzie zupełnie inaczej wyglądać niż jego brat który zostanie w Nigerii?

Skóra mu się wybieli, nos
aaaa że niby ten sam genotyp daje różni fenotyp? i dlatego stawiając osobę o wyglądzie G. Floyda i J. Chana mam twierdzić że to ten sam zestaw genów, tylko nastąpiła różna ekspresja?


@hiperchimera:

Yup.

,,czyli jak dziecko dwóch Nigeryjczyków wyjdzie do Norwegii, to oddziaływanie środowiska spowoduje że będzie zupełnie inaczej wyglądać niż jego brat który zostanie w Nigerii?

,,

I...pięknie pokazałeś że nie masz pojęcia o genetyce xd.
czemu każdy prawak lub konserwa musi zawsze zamiast odnieść się do słów interlokutora tworzyć chochoł i potem odnosić się do niego?

To bardzo dziwne ale praktycznie zawsze się sprawdza xd
@kciuk14:

Udowodniłem jak już mówiłem, ale ty do tej pory nie potrafisz udowodnić niczego w dyskusji. Udowodnij że to bełkot i zaprezentuj pracę naukowe lub naukowe opracowanie które obali moje dowody :)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Mirrak: jak cytujesz manipulatorze to cały, a nie tylko wybrane linijki:
czyli jak dziecko dwóch rodowitych z dziada pradziada (o skórze ciemnej jak smoła) Nigeryjczyków wyjdzie do Norwegii, to oddziaływanie środowiska spowoduje że będzie zupełnie inaczej wyglądać niż jego brat który zostanie w Nigerii?

Skóra mu się wybieli, nos wysunie, włosy rozjaśnia i będzie wyglądał jak L. Hamilton czy B. Obama?"
@Mirrak: Udowodniłem jak już mówiłem, ale ty do tej pory nie potrafisz udowodnić niczego w dyskusji. Udowodnij że to bełkot i zaprezentuj pracę naukowe lub naukowe opracowanie które obali moje dowody :)
@kciuk14:

Udowodniłem jak już mówiłem, ale ty do tej pory nie potrafisz udowodnić niczego w dyskusji. Udowodnij że to bełkot i zaprezentuj pracę naukowe lub naukowe opracowanie które obali moje dowody :)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Mirrak: "że niby ten sam genotyp daje różni fenotyp? i dlatego stawiając osobę o wyglądzie G. Floyda i J. Chana mam twierdzić że to ten sam zestaw genów, tylko nastąpiła różna ekspresja?

@hiperchimera:

Yup."

w takim razie uważaj bo jeszcze się okaże że będziesz mieć ciemnoskóre dziecko, Ty biały, żona biała a tu taka ekspresja genów nastąpiła

@kciuk14: nie ma sensu dyskutować z trollem ideologistą
@Mirrak: nie dyskutuję z ludźmi wyzywający mnie od prawaków czy lewaków. To na starcie skreśla takich oszołomów. Ty niestety się w to łapiesz.

Zresztą wszystko już napisałem w swoim wpisie.
Czarni, biali i inne rasy to LUDZIE, ale każda rasa ludzka się od siebie różni.