Wpis z mikrobloga

Prowadzę firmę z 1 pracownikiem zatrudnionym na umowie o pracę. W czerwcu tego roku zanotowałam ponad 50% spadku przychodów względem maja tego roku. W pozostałych miesiącach przychody były raczej stabilne, to pierwszy miesiąc spadków. Czy mogą liczyć na jakieś dofinansowania z tarczy? Czytałam, że mogę się starać w takiej sytuacji o pożyczkę z PFR z której będę musiała oddać jedynie 25% jak utrzymam miejsce pracy przez rok.
Czy o coś więcej mogę wnioskować?
To co już udało się uzyskać to:
-3 miesiące bez ZUS
-pożyczka bezzwrotna na 5k

#firma #ksiegowosc #tarczaantykryzysowa #dzialalnoscgospodarcza #finanse #dofinansowanie #przedsiebiorczosc #jdg #samozatrudnienie #biurorachunkowe #postojowe #pozyczka #zus #podatki #urzadskarbowy #urzadpracy #praca
  • 2
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@RozowaWkolorachTeczy: możesz złożyć podanie o taki dodatek z Urzędu Pracy. Będziesz musiała we wniosku porównać dwa miesiące z tego roku (oczywiście musisz wziąć te najgorsze) z dwoma adekwatnymi miesiącami w 2019. To jest dodatek zależny od spadku obrotów. Jest xhyba do 2200 zł w przypadku działalności jednosobowej nie wiem jak w przypadku zatrudnienia pracowników.