Wpis z mikrobloga

@TajnyObserwator: czy coś się ruszyło w tej kwestii? Miały być wstrzymane narazie te prace nad zmianami.
Po za tym chwila ale od 4m3 miało być 50zł więc manipulujesz w swoim wpisie.
Pomijam, że jest to krzywdzące dla sporej części osób i suma sumarum gorzej na tym wyjdziemy niż tak jak jest teraz.

Ale pamiętaj, że to przecież PiS wprowadził ustawę o segregacji śmieci...

Wiceprezydent Warszawy Michał Olszewski wyjaśnił w poniedziałek PAP,
Pomijam, że jest to krzywdzące dla sporej części osób


@adeekk1989: Dla mnie obecny system jest krzywdzący. Płacę za jedną osobę tyle co Ukraińska ekipa budowlana albo rodzina z 3 dzieci.
@dran2: Owszem - ja jestem zwolennikiem opłat w stosunku do m3 ale uważam, że wprowadzając tę zmianę po cichu podniosą wpływu do budżetu przez to. W Warszawie o ile dobrze pamiętam mieszka średnio 3,5 osoby w mieszkaniu w bloku. 3,1*4m3 = 14m3. Mnozysz przez 12,73 i masz 157,85 zł miesięcznie.
Uważam, że za duża jest stawka. Powinna być na poziomie 6-7zł za m3 aby kalkulowało się tak jak teraz.
@dran2: dlaczego tę kwotę dzielisz na 3,5?
W PL jest średnio 3,5 osoby na mieszkanie w bloku. W Warszawie jest 3,1 (sprawdziłem, nie poprawiłem we wpisie). Przyjmując, że śednio osoba zuzywa 4m3 miesiecznie to 3,1 osoby * 4m3 = 12,4M3 miesiecznie.
Pomnoz przez stawkę.
W PL jest średnio 3,5 osoby

3,1*4m3 = 14m3

miesiecznie to 3,1 osoby * 4m3 = 12,4M3

Kurde przeciez to prosta matematyka.


@adeekk1989: Podajesz dwie różne wartości ilości ludzi w mieszkaniu i za każdym razem wyliczasz inny wynik z tej prostej matematyki. Ja liczę na jedną osobę nie na mieszkanie. Nic mnie nie obchodzi koszt na mieszkanie bo to nie mieszkania śmiecą tylko ludzie.
@dran2: > W Warszawie jest 3,1 (sprawdziłem, nie poprawiłem we wpisie)

Dalej nie rozumiem Twojego toku rozumowania.
Masz pretensje o to, że po podwyżce/zmianie ludzie nie będą płacili tyle co Ty płaciłeś przed podwyżką/zmianą?
@adeekk1989: Nie, mam pretensje o to że teraz płacę sam tyle co 5-osobowa rodzina razem.

że po podwyżce/zmianie


@adeekk1989: Dla mnie to będzie obniżka. A nawet jak dla kogoś to będzie podwyżka to ciągle po tej podwyżce (przy tych hipotetycznych stawkach) bedzie płacił (na osobę) mniej niż ja już teraz od miesięcy. Po prostu zaznaczam że teraz to single są #!$%@? najbardziej na śmieciach i każdy system który jakkolwiek nawet
@dran2: Ok, już łapię gdzie się nie rozumieliśmy.
Zgadzam się co do systemu, że był do dupy. Z tym, że stawki są za WYSOKIE. Owszem jak podzielisz przez liczbę osób w mieszkaniu to wyjdzie jakieś 50zl per miesiac na osobe, z tym, że jednak z reguły to co jest ponad 2 osoby to są dzieci, które nie wnoszą wkładu finansowego do gospodarstwa domowego. Ale zostawmy to już bo to znowu temat
które nie wnoszą wkładu finansowego do gospodarstwa domowego.


@adeekk1989: Ale wnoszą śmieciowy. To ze dzieci kosztują wiadomo nie od dziś, nie mam ochoty się na cudze składać. Już wystarczy że na 500+ się zrzucam.

Z tym, że stawki są za WYSOKIE.


@adeekk1989: Absolutnie z tym nie dyskutuje po pierwsze dla tego że niskie są i w moim interesie, po drugie dla tego ze ich na razie nie ma więc to