Wpis z mikrobloga

#konfederacja #bekazprawakow #neuropa #4konserwy #urojeniaprawakoidalne #bekazkonfederacji
Winnicki w imieniu Konfederacji na konferencji żądał aby ambasador Georgette Mosbacher stała się "persona non grata". Jako powody podawali obronę TVN, krytykę działań polskiego rządu na którą składała się m.in. krytyka podatku cukrowego, stref wolnych od LGBT oraz złożenie reprymendy Macierewiczowi. A na koniec jeszcze Braun coś tam rzucił od siebie w stylu "Mosbacher do domu". Fajna opozycja
  • 27
@johny-kalesonny: nie śledzę wypowiedzi Pani Mosbacher, ale widziałem kilka newsów w których niby krytykowała jakieś decyzję rządu czy wypowiedzi polityków, a dopóki te decyzję lub wypowiedzi nie dotyczą kraju który ambasador reprezentuje to nie powinien się wypowiadać. Nie na tym polega dyplomacja.
Co innego gdyby jakiś polityk wypowiedział się o USA, a Pani Mosbacher na to odpowiedziała, a co innego jak sprawy dotyczą zupełnie czegoś innego.
@KentoIma: A masz link do tweeta? To nie jest też jakaś niesamowicie radykalna teza, faktycznie konfederacje tworzą narodowcy

@JuneJohn: Bez przykładu to ciężko będzie konkretnie porozmawiać. Z tego co pamiętam, to Mosbacher zabierała głos wtedy, kiedy Duda nazywał ludzi lgbt ideologią - kiedy zaczęła się kampania nienawiści. Drugą wypowiedź jaką pamiętam, to prostowanie bzdur na temat TVNu. Wydaje mi się, że wszystkie wypowiedzi są w kontekście wolności w Polsce
Z tego co pamiętam, to Mosbacher zabierała głos wtedy, kiedy Duda nazywał ludzi lgbt ideologią - kiedy zaczęła się kampania nienawiści. Drugą wypowiedź jaką pamiętam, to prostowanie bzdur na temat TVNu. Wydaje mi się, że wszystkie wypowiedzi są w kontekście wolności w Polsce


@johny-kalesonny: ale Pani Mosbacher nie jest posłem RP żeby wypowiadać się na te tematy
@johny-kalesonny: Mniejsza o to jak bardzo mineła się tu z prawdą, dla mnie jest to mieszanie sie do wewnętrznej polityki.
"Informacje przekazywane w kampanii Konfederacji są rażąco nieprawdziwe" - stwierdziła. Jak dodała Mosbacher, "mowa nienawiści przedstawicieli skrajnych organizacji nie zakłóci relacji między sojusznikami".
To cytat z Mosbacher jeszcze w trakcie kampanii do europarlamentu z zeszłego roku.
"Informacje przekazywane w kampanii Konfederacji są rażąco nieprawdziwe"


@KentoIma: A to nie jest tak, że mówiła tutaj konkretnie o fiksacji Konfederatów na temat "ustawy 447"?

"mowa nienawiści przedstawicieli skrajnych organizacji nie zakłóci relacji między sojusznikami".


@KentoIma: Ten komentarz też raczej jest neutralny. Konfederacja faktycznie miała mowę nienawiści w swoich komentarzach (wobec Żydów i osób LGBT)
@JuneJohn: W Polsce nie prowadzi się żadnych działań w kwestii wzmocnienia polityki zagranicznej. Próba zbudowania jakiejś dawno została zastąpiona propagandą strachu opartej na przypisywaniu zagranicznemu kapitałowi celowych działań mających sabotować polski rząd i szkodzić zwykłopolakom. Tylko USA utrzymuje z nimi jakiekolwiek kontakty bo żadne państwo UE nie chce, a i tak zdarzy oberwać się jedynemu sojusznikowi XD