Wpis z mikrobloga

#budujzwykopem #remontujzwykopem

Deweloper budujący osiedle daje możliwość zmiany ogrzewania na podłogowe (za dopłatą 6 tys zł) na całe mieszkanie (+jeden grzejnik w łazience). Czy to dobre rozwiązanie? Jak z kosztami eksploatacji? Jeśli będę chciał przesunąć np. wannę/zrobić prysznic to przy remoncie będzie to problem. Nie ogranicza mnie to z wykończeniem podłogi np. deski nie będę mógł położyć?

Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi
  • 50
@Ikjam1367: Deski nie będziesz mógł położyć. Jeśli jesteś alergikiem to nie jest to dobre rozwiązanie.
Podłogówkę akurat polecałbym do łazienki xD
Nie ma nic przyjemniejszego jak prosto z kąpieli stanąć na ciepłe kafelki ()

Zrob jak uważasz, wszyscy rzucają się teraz na podłogówki ale jednak wiąże się z tym pare ograniczeń
@Ikjam1367: jakie będzie źródło ogrzewania? Jakieś miejskie czy piec gazowy ? Jakoś trzeba sterować jeszcze temperaturą na podłogę, bo jest niższa niż na grzejniki - weź to pod uwagę.

Komfort użytkowania podłogowego według mnie jest wyższy no i masz bardziej obstawne ściany (brak grzejników). Co do wanny / prysznica to no lepiej to sobie dobrze rozplanować już na etapie budowy, ale przeniesienie też jest pewnie do zrobienia.
@Ikjam1367: jeśli to by miała być sama podłogówka to luz, ale jak z grzejnikiem w łazience to odpuść. Jeszcze pytanie jakie źródło CO, bo jak z sieci ciepłowniczej to ujdzie, ale jak PC czy pellet to szkoda Twojej kasy.
Ogólnie sama podłogówka to bardzo dobre rozwiązanie. Mam w 100% i za chiny bym nie wymienił na grzejniki. Jeśli będziesz chciał przesynać wannę/prysznic to po prostu przesuwasz. Nic się nie stanie, jak
czemu nie bedzie mógł przenieść wanny/prysznica?


@Sckb: bo trzeba przenieść odpływy w podłodze w której leżą rurki od podłogówki.
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Ikjam1367: znam 2 osoby, które mają podłogowe i narzekają, że to jest fajne jak się wróci do domu, ale jak już się w tym domu siedzi, to stopy się strasznie pocą od tej podłogi.
@koob: no i dalej pytam - w czym problem? Jak nie masz podłogówki to też musisz rozpruć podłogę...z tym, że przy podłogówce robisz to ostrożniej. ()
@Ikjam1367: Bierz, nawet się nie zastanawiaj, jeszcze za tak śmieszne pieniądze. Ja mam w całym domu i jest to jedna z bardziej wygodnych rzeczy.
Jak będziesz chciał wannę przesunąć to sobie przesuniesz, nic ci ogrzewanie nie zmienia. Ja mam deski prasowane na parterze i bardzo fajnie współgrają z ogrzewaniem.

Jedynie nie położysz zwykłej deski na podłogę, ale z tym to nawet przy zwykłym ogrzewaniu są problemy.