Wpis z mikrobloga

Skrót propagandowych wiadomości z dnia: 14 lipca 2020 #tvncodzienny tag do obserwacji.

0. Oficjalne wyniki wyborów
Duda: 51,03 Trzasek 48,97

1. “Wątpliwości” co do wyborów (Jadeitowy Orwell)

- Laska była w spisie wyborców w dwóch miejscach, mogła zagłosować dwa razy
- Ktoś oddał głos za jakąś babkę, już zapowiedziała protest, “powiedziano mi że nic nie można zrobić”
- Polacy za granicą zapowiadają protesty, bo nie dostali pakietów , dostali za późno, i że nie można było głosować osobiście mimo tego że otwarto już puby i restauracje
- Trwa mobilizacja chętnych do składania protestów
- MSZ nie ma sobie nic do zarzucenia, wszystko było zrobione przez nich w terminie
- Były szef pkw uważa że głosowanie za granicą wymaga sprawdzenia
- Komitet trzaskowskiego składa protest, dostają “niepokojące sygnały”
- Została założona infolinia prawników #wolnych sądów nt wyborów
- Odpowiedź pisu: terlicki: niech se składają
- Termin do czwartku, zostanie rozpatrzony przez izbę kontroli nazdyczajnej, powołaną przez “nową upolitycznioną KRS” (xDDDDD)
- Czy protesty mogą podważyć wyniki? Mogą, ale tylko jeżeli liczba przekroczy różnicę głosów między kandydatami (400k)
- Można też składać protest jeżeli myśli się że wybory nie były równe
- Sąd ma czas do 5 sierpnia żeby rozpatrzyć protesty, inaczej wybory nieważne!!
Przygotowała: Katarzyna-Kolęda Zalewska

2. Młodzi za trzaskiem, polska 50+ za Dudą (Jadeitowy Orwell)

- Młodzi za trzaskiem! (63.7% wg sondażu) (czemu powołują się na sondaż?)
- 5 lat temu duda miał w tej kategorii 60%, czemu stracił?
- Młodzi: dla nich najważniejsze jest poszanowanie innych ludzi, tolerancja, nie wytykanie
- Starcie pokoleń, klip z jakiegoś wiecu Dudy
- Zwolennik dudy do młodych: do niemiec pojedziecie szparagi zbierać!!
- Starsi czemu głosują za dudą: bo chcą stabilności, bo przynajmniej 13 dał, a trzasek by tylko zabrał
- Pis od początku interesował się głównie wyborcami w wieku przed i emerytalnym, i to na nich duda postawił najmocniej w 2 ostatnich tygodniach kampanii
- Wypowiedź emerytki popierającej dude, starsza babka trochę już słabiej mówiła (hahaha elektorat dudy, za samo to jadeit)
- Duda przegrywa do 49 lat
- Wypowiedzi młodych wykształconych
Przygotowała:Aneta Zalewska

3. Andrzej Duda w kampanii: jeden przeciwko wszystkim, jak mocno napracował się aparat państwa (Jadeitowy Orwell)

- Wszystkie to były ręce na pokład, obok niego kampaniował premier, ministrowie, rolnicy dostawali listy z krusu i wszyscy dostali alert RCB
- Aresztowanie babki która miała koszulkę z napisem konstytucja przez kilku policjantów
- Kamiński: policja działała bezstronnie
- Policja usuwa nadmuchaną lalkę dudy z rynku w krk i daje mandat za stanie na ławce jakiejś babie ubranej w tęczę przeszkadzającej w wydarzeniu
- Policja odegrałą “WIDOCZNĄ ROLĘ” w kampanii (xDDD i cyk jadeit)
- Vateusz kampaniujący i rozdający czeki bez pokrycia (Supraśl ten sam czek 2 razy dostał)
- Rolnicy dostali list od ministra rolnictwa na temat tego że on “konsekwentnie popiera działania wspierające polskich rolników”
- Minister nie odpowiada na pytania tvnu
- Wybory to nie kandydat vs kandydat, tylko kandydat vs pis
- Wszyscy dostali alert RCB czyli alarm, który przed niczym nie ostrzegał
- Obserwatorzy OBWE wyrazili obawy o zatarcie granicy między partią a państwem
- Kaczy: “wygraliśmy przeciwko wszystkim”
- Prezydent podpisał ustawę po przekazaniu tvp 2mld
Przygotował: Jakub Sobienowski

4. Autokar uderzył w auto, a potem w drzewo w Mierzynie

- Na 31 osób 3 nie żyją, 3 są w bardzo ciężkim stanie
- Wiózł osoby do pracy do pobliskiej firmy

5. Wojna w NIK (Diamentowy Orwell)

- Prezes Marian Banaś odsuwa od obowiązków wiceprezesa Tadeusza Dzióbe
- Prezes chce skontrolować byłą minister z rządu pis, a wiceprezes bardzo nie chce
- PiS ma problem z banasiem, bo wybił się na niepodległość
- Tadek miał wpływać na niezależnych kontrolerów i ingerować w śledztwo dotyczące Beaty Kempy
- Randomowe zdjęcie Terleckiego i Dzióby, czyżby aparatczyk pisu?
- Fakt że dzióba spotkał się z terleckim jest żelaznym dowodem na to że nie jest on niezależny
- Pisowcy nie odpowiadają na pytania
- Różne klipy: z jakiegoś przesłuchania, że ktoś chce dzwonić do banasia, ktoś z pisu mówi że banaś jest kryształowy, potem ktoś chce go podać do dymisji, vateusz ma plan b, gdy to się nie powiodło pis wstawił tam swoich ludzi na wiceprezesów
Przygotowała: Magda Łucjan

6. Koronawirus

- Trochę przez wybory zszedł na drugi plan, ale trzyma poziom na wykresach
- Ministerstwo zdrowia rezygnuje z codziennych konferencji prasowych co do korony, będzie podawać komunikaty w internecie
- Codziennie jest około 300 nowych przypadków, często wirus zjawia się na weselach i w dużych zakładach pracy, co jest lekkim brakiem logiki (wypowiedź gościa z pisu)
- No ale to przecież logiczne, że na imprezach 150+ osób z alkoholem skracającym dystans się będą ludzie zarażać
- W Nowosądeckim trafiło na kwarantannę ponad 2100 osób, a w połowie czerwca nie mieliśmy żadnego zakażonego tam, to przez wesela
- Zagrożeniem są nie tylko wesela, ale też “inne zgromadzenia” (zdjęcie kościoła i jakiegoś pogrzebu)
- W Zakopanym ograniczają petentów w urzędzie (ale przyjmują online)
- Główny inspektorat radzi robić wesela na świeżym powietrzu, i nawet jeżeli kogoś tam polubimy nie skracać dystansu między sobą
Przygotowała:Renata Kijowska

7. Korona na świecie

- Zdjęcia z Teksasu, nie jest kolorowo
- Od 6.07 w ameryce ponad 400k przypadków (Kalifornia, Floryda i Teksas najgorsze)
- W los angeles i san diego zamykają szkoły
- W katalonii całe miasto odizolowane
- Ludzie po koronie mają zniszczone płuca, nerki, są po udarach
- Boris Johnson: musimy być bardziej restrykcyjni jeżeli chodzi o noszenie masek, teraz jak udało nam się obniżyć liczbę przypadków
Przygotowała:Monika Krajewska

8. Zawodnik nr 71.

- Józef zieliński ma 71 lat, jest w A klasie najstarszym zawodnikiem, gra w odrze górzyce
- Nigdy nie opuścił żadnego treningu, kocha piłkę
- Pozytywne wypowiedzi o nim, “młody bóg”
- Jego sekretem jest ząbek czosnku
- Wchodzi na boisko w końcowych minutach jako as, Ibrahimovic naszego kraju
- Inne drużyny zazdroszą pana józefa, próbują podebrać ale jest lojalny, ma ksywę “Kierownik”
Przygotował: Jarosław Kostkowski

Co to Orwell?: To ,,nagroda" dla wyjątkowo propagandowych materiałów. Jest 3-stopniowa: bursztyn, diament i jadeit.

Tag #tvncodzienny powstał w wyniku nieobiektywnej i nierzetelnej działalności wrogich mediów. Jest prowadzony 4fun w satyryczno-humorystycznym stylu. Czasami wrzucam znaleziska, jeżeli w danym dniu jest mocne wydanie.

Nie jestem trollem, przysiągam xDD. Studiowałem jakieśtam gówno i jestem poważnie zaniepokojony poziomem mediów promujących obce interesy w Polsce. Piszę by utrwalić umiejętność pisania i oglądania jednocześnie, więc pamiętajcie, że może się wkraść jakieś pominięcie lub błąd ortograficzny. Nie każdego dnia będę miał możliwość wrzucania skrótów, bo czasem mi się nie będzie chciało bo mi za to nie płacą w przeciwieństwie do niektórych

#tvpis #bekazpisu #propaganda #koronawirus #tvp #telewizja #wiadomosci #gruparatowaniapoziomu #wybory #polska #tvn
#tvpiscodzienny #tvncodzienny #duda #trzaskowski
  • 29
@KhaDori ukochany czy nie TVN to telewizja prywatna a TVP państwowa za nasze pieniądze.Mozna sobie patrzec na prywatną TV z przymrużeniem oka ale kiedy to państwowa tv wciska ludziom taki kit jeszcze oszukujac osoby starsze to powinni odpowiadać jak za normalne oszustwo z kk.Pominawszy to,to zgapiles od gościa cały pomysł.Zero jakiejs własnej inicjatywy czy pomysłu.
@greven: to sobie zobacz jak wyglądał rozkład goebelsów u kolegi z drugiej strony ( ͡° ͜ʖ ͡°) przed wyborami #!$%@?ł złoty na wszystko, ja nawet jeden dzień przed wyborami napisałem że jeden reportaż faktów był bardzo dobry i bezstronny, teraz jadeitami poleciałem bo jak walą jakieś greatest hity typu "policja odegrała WIDOCZNĄ ROLĘ w kampanii" no to co mam zrobić
@zd4n14: tak jak napisałem otwarcie przyznaję że ta seria jest bezpośrednią odpowiedzią na tvpiscodzienny, jest reakcją na akcję - dalej nie rozumiem z jakiego dokładnie powodu to jest jakiś problem

aaah no tak no tak, tvn jest prywatny, a to przepraszam. niech niemiecka stacja nam #!$%@? dalej taką propagandę jak robią od x lat, LOL. taka sytuacja jest nie do pomyślenia w żadnym innym normalnym kraju
Zagrożeniem są nie tylko wesela, ale też “inne zgromadzenia” (zdjęcie kościoła i jakiegoś pogrzebu)


@KhaDori: wystarczyło dać ujęcie na wiece Trzaskowskiego