Wpis z mikrobloga

Hej wykopowicze, proszę Was bardzo o pomoc. Chodzi o mojego #!$%@? starego :<

W dużym skrócie - człowiek bardzo toksyczny, manipulant, bardzo inteligentny, zawzięty i ma dostęp do technologii (ogarnia sieci, itp.). Od wielu lat się z nim nie kontaktuję, bo jakakolwiek próba kontaktu kończy się wyzywaniem mnie od najgorszych, bezmózgich, że mam wszystko i wszystkich w dupie itd. Mój dziadek to też taki zakuty łeb, mną nie manipulował, ale też nieszczery typ. No i mój dziadek jest coraz słabszy, o czym się dowiedziałam pocztą pantoflową. Zadzwoniłam do niego, odebrał mój ojciec - hurr durr, po #!$%@? dzwonię, skoro i tak mam na wszystko #!$%@?.

No i zaczęła się karuzela #!$%@?, a raczej nękających telefonów i smsów. Ignoruję, wyjęłam nawet kartę sim, ale jej potrzebuję na codzień. Wyzywanie mnie, mojego męża, groźby karalne (podpalenie, pobicie, zabójstwo), nawet sobie poblokowałam wszystkie nieznane numery, a i tak #!$%@? się połączył.

Nie wiem, co #!$%@? robić. Mieszkam za granicą, ale i tak typ mnie męczy i dręczy. Nawet nieraz się darłam, by do mnie nie dzwonił, a i tak mnie stalkuje (,) Błagam Was o pomoc, bo #!$%@? nie daje rady. Co gorsza, niedawno odstawiłam antydepresanty a tu taka #!$%@?.

Ignorować, zgłosić gdzieś? Miał ktoś może taką sytuację?

#psychologia #stalking #toksycznirodzice #kryminalne #pomocy #niebezpiecznik (bo już naprawdę #!$%@? dostaję)
  • 9
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@gruss_di: a możesz zmienić numer? Problem by się rozwiązał. Możesz zgłosić to na policję, ale doradza Ci to samo. Dalsze tok postępowania zależy już od tego czego dotyczą kłótnie, bo te uporczywe nękanie ciężko udowodnić. Najlepiej iść w stronę starego dobrego powiedzenia "głupszemu trzeba ustąpić". Masz na tyle dobrze ze mieszkasz zagranica, więc fizycznie nie będzie Cię nachodził.
@gruss_di: Przede wszystkim zmień sobie numer telefonu - najlepiej kup po prostu pre-paida. Jeśli masz taką możliwość to go nie rejestruj (albo po prostu kup zarejestrowany), zablokuj połączenia z zastrzeżonych (tak pewnie się połączył Twój ojciec). Jeśli mieszka w Polsce to najlepiej byłoby zgłosić na polską policję, choć może jest możliwość by gość dostał zakaz zbliżania się do Ciebie w miejscu gdzie mieszkasz (raczej nie przyjedzie za Tobą ale zawsze lepiej