Wpis z mikrobloga

Śmieszne jest to, że 51% ludzi może wybrać władzę taką, której 49% nienawidzi
(a właściwie to wybrać może 50% + 1 głos)
Demokracja bardzo fajny pomysł, ale mam wrażenie, że nie pasuje za bardzo na nic większego niż greckie państwa-miasta

#bazarek #dyskusja #polska #wybory
  • 84
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Demokracja bardzo fajny pomysł, ale mam wrażenie, że nie pasuje za bardzo na nic większego niż greckie państwa-miasta


@niochland: Tylko że w greckiej demokracji tępy lud nie głosował, bo nie posiadał wykształcenia, wiedzy ani obycia by poruszać się w meandrach polityki.
Nasza demokracja to parodia tego systemu, bo każdy ma głos.

Tamtejszej Grecji było bliżej do pewnego rodzaju merytokracji, która byłaby fajnym pomysłem u nas, tak jak wspomniał @Matula11
  • Odpowiedz
@Matula11: tak, zwlaszca jak ci z PiSu przygotuja ten egzamin lrzed wyborami ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Swietny pomysl!

Ale by byl trzask d--y na wykopoe gdyby sie okazalo ze tego egzaminu nie zdaje sie z wiedzy o ekonomii na podstawie memow i masakracji z youtube ()
  • Odpowiedz
  • 19
@niochland o to to to. Idealnie ująłeś. Dziś 100% głosujących głosuje z nienawiści. Kandydaci są tak c-----i, że wszyscy głosują nie za, ale przeciw. Tylko zmiana władzy nas uratuje. Głosowanie na POPiS to mordęga na kolejne lata.
  • Odpowiedz
@Matula11: czyli największym problemem jest edukacja. Tyle, że władzy nie jest na rękę by mieć świadome społeczeństwo. W kampanii nikt nawet nie mówił, że mamy niski poziom edukacji i co z tym zrobić.
  • Odpowiedz
Ja uwazam ze przed glosowaniem kazdy powinien przechodzic egamin z wiedzy dotyczącej podejmowanych wyborów. Jezeli zda to glosuje , a jezeli nie to do widzenia.


@Matula11: a kto będzie ustalał, które odpowiedzi są poprawne?
  • Odpowiedz
@niochland: właśnie problem jest w tym że te 49 niema swojego kandydata, tylko przez nienawiść głosuje na kontrkandydata...
Ci ludzie nie rozumieją sensu demokracji... Tylko w mediach narzucaja że to te 51% nie jest demokratyczne ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@tejotte

@niochland: demokracja działa gdy społeczeństwo jest mądre. Nie działa gdy społeczeństwo to idioci ;)


I tak w starożytnej Grecji było - głosowała starszyzna mająca pojęcie o pewnych kwestiach.
  • Odpowiedz
To nie jest fajny pomysł bo większość ludzi nie ma pojęcia o ekonomii , geopolityce , a często nawet nie wiedzą jakie uprawnienia ma prezydent.


@Matula11: dlaczego dajesz spację przed przecinkiem?
  • Odpowiedz