Wpis z mikrobloga

Śmieszne jest to, że 51% ludzi może wybrać władzę taką, której 49% nienawidzi
(a właściwie to wybrać może 50% + 1 głos)
Demokracja bardzo fajny pomysł, ale mam wrażenie, że nie pasuje za bardzo na nic większego niż greckie państwa-miasta

#bazarek #dyskusja #polska #wybory
  • 84
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@niochland: technokracja lol
Przecież wszystkie zmiany w społeczeństwach i tak nadzorują ci "specjaliści" "współpracujący" z parlamentami, którego członkowie są wybierani z ludu.
To już od razu wprowadźmy monarchię czy autorytaryzm, przecież i tak nic się nie będzie różniło. We wszystkich przypadkach rządzi konkretna klika z jednej bądź drugiej strony barykady
  • Odpowiedz
Czynne i bierne prawo wyborcze powinni mieć obywatele, którzy wpłacają sumarycznie więcej pieniędzy do budżetu państwa i samorządu.
  • Odpowiedz
@niochland: Demokracja ani w starożytnej Grecji ani później w ideałach rewolucji francuskiej nigdy nie była łączona z powszechnym prawem wyborczym. Na ten przykład w rewolucyjnej Francji praw wyborczych nie mieli ludzie opłacani z budżetu państwa, jak wojsko czy policja, aby uniknąć przekupstw ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@niochland: ja już pisałem, że Polska powinna być podzielona na pół. Zachod żyjący po zachodniemu, i wschód po wschodniemu.
  • Odpowiedz
demokracje na całym świecie

@niochland: raczej to co najwyżej dowodzi, że Polacy to zdziecinniały naród nie potrafiący wziąć spraw w swoje ręce jak w demokratycznym kraju przystało, tylko czekający na pseudodyktatora, który obieca rozwiązanie ich problemów za 500 złotych.

Demokracja ma się świetnie

Polacy to idoci, którzy nie dorośli do demokracji. Tyle.
  • Odpowiedz
demokracja działa gdy społeczeństwo jest mądre. Nie działa gdy społeczeństwo to idioci ;)


@tejotte: czyli nigdy, bo nigdy społeczeństwo jako całość nie jest tak mądre jak jego elity
  • Odpowiedz
@Matula11: no właśnie, masa ludzi zagłosowała na Dudę, bo Trzaskowski to wprowadzi LGBT i zabierze 500+, podczas gdy nie mógłby zrobić nic, poza blokowaniem durnych ustaw PiS-u. To już większa szansa jest, że Duda razem z rządem zabierze 500+.
  • Odpowiedz