Wpis z mikrobloga

Siema, piszę sobie apkę w Symfony 5 i w pewnym momencie zcrashowało mi php'a. Teraz sprawa wygląda tak, że jak odpalę localhost'a (symfony server:start) to pierwsza karta mi się ładuje, natomiast w momencie redirect'a wywala "#eof" natomiast w terminalu: "PHP server exited unexpectedly: signal: segmentation fault (core dumped)". Reinstalowałem php'a, ale dalej to samo. Ubuntu 20.04, PHP 7.4.7 (cli). Proszę o ratunek.
#symfony
  • 11
@nasalislarvatus: masz xdebuga? spróbuj wyłączyć, symfony server:start odpala wbudowany serwer w phpa? spróbuj może poprzez fpma czy będzie to samo, ogólnie segmentation fault to błąd odczytu/zapisu pamięci powodujący właśnie crash procesu, powinno ci generować plik core, tutaj możesz sobie przeczytać jak takowy debugować:

https://jvns.ca/blog/2018/04/28/debugging-a-segfault-on-linux/

spróbuj może na początek wyczyścić cały cachy z aplikacji symfony bo może jakiś kod tam powoduje ten seg fault(chociaż to mocno wątpliwe bo to sugerowałoby bug w
@Jurigag: dzięki wielkie za rady. Spróbuję coś zdziałać. Wydaję mi się, że to się #!$%@?ło w momencie jak coś zmieniłem w kodzie, ale dokładnie nie pamiętam co xd Jest to wogóle możliwe, że przez fragment kodu takie coś wywala? Czy to zbieg okoliczności?
@nasalislarvatus: tak jak mówię, to jest zwkle problem z odczytam/zapisem do pamięci przez proces, nie powinno to mieć w ogóle miejsca właśnie że kod phpowy ci powoduje segmentation fault bo w teorii php nie powinien ci zezwolić na taki kod, pozostaje ci też cofnąć ewentualne ostatnie zmiany i sprawdzić czy się naprawi, obstawiam że dałoby się być może zrobić taki segmentation fault gdyby php coś zapisywał do jakiegoś źródła/odczytywał a w
@Jurigag: hmmm, po restarcie nie wywala mi już serwera, ale takie coś (localhost postawiony "symfony server:start"):
"Warning: Use of undefined constant XMLPINODE - assumed 'XMLPINODE' (this will throw an Error in a future version of PHP)". Czyli brakuje jakiś rozszerzeń do phpa? Edit: jak postawię php bin/console server:start jest dokładnie to samo.
@Jurigag: ostatecznie (przynajmniej póki co) udało się to naprawić. Miałem renderowanie formularza (forms) w którym jedno pole było kluczem obcym z innej tabeli. Po zastosowaniu metody __toString() w obu encjach wywalało ten błąd. Musiałem przerobić tę funkcję wywalając "return string $this->getId()" na return $idToString, gdzie po prostu ta zmienna to strval($id) xd Dzięki wielkie jeszcze raz Mireczku za pomoc i chęci.