Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
Przepraszam ale muszę się wypisać postaram się jak najkrócej, pewnie zostanę wyśmiany ale licze się z tym.... Jestem osobą wierząca mam momenty zwątpienia nie mogę pojąć tego świata, mam "mętlik" w głowie. Nie potrafię zrozumieć tego "zła" na tym świecie, często słyszy się o tych chorobach gdzie wyleczenie kosztuje miliony albo wejdziesz do szpitala na oddział onkologiczny i pierwsze pytanie w głowie: "Boże gdzie Ty jesteś"? Jak pomóc takim osobą, rodzinie, najbliższym. Kilka dni temu u mnie w okolicy zmarł 17latek który był ciężko chory i moje pytanie wiem głupie pytanie ale czemu taka osoba żyła i cierpiała wspólnie z rodziną (teraz rodzina cierpi) urodziła się niepełnosprawna i żyła 17lat. Czemu życie jest takie niesprawiedliwe? Jedna osoba przeżyje całe życie i umrze śmiercią naturalną a druga nawet nie doczeka się osiemnastki bo chorobą albo wypadek ...przepraszam ale nie mogę tego pojąć :(

Jakąś książka/film który będzie w stanie odpowiedzieć mi na te pytania?

#wiara #religia #chrzescijanstwo #katolicyzm
  • 18
@Adom007: jakiejkolwiek osobie chcąc ją wesprzeć w trudnym czasie możesz jedynie dać do zrozumienia że nie masz na nią #!$%@?, nic więcej nie dasz rady zrobić, ta osoba musi tego chcieć. Co do zła, nie ma sensu martwić się tym na co nie masz żadnego wpływu, bo zaniedbujesz wtedy złym mindsetem to, na co ten wpływ masz. To jest takie błędne koło negatywnego myślenia
@Adom007: nie da sie tego zrozumieć, nie jesteśmy na tyle zaawansowani inteligencją, żeby rozumieć;
Wystarczy pomyśleć o jeziorze - ryby sobie żyją, mają swoje 'spoleczenstwo' które rozumieją na swój sposób, jedne żyją długo, inne krócej, są różne ryby, czasem są łowione przez ludzi i ryby tego nie rozumieją. Ryby nie pojmują istoty człowieka ani zwierząt, ryby nie pojmują że oprócz ich jeziora są jeszcze inne jeziora. Nie mają możliwości rozumieć.

Naszym
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Never_let_me_go: "Ryby nie pojmują istoty człowieka ani zwierząt, ryby nie pojmują że oprócz ich jeziora są jeszcze inne jeziora. Nie mają możliwości rozumieć"

Gdzieś to czytałem już... ale tytułu książki nie mogę sobie przypomnieć :/
Ach, ateistycznych nie chcesz.
Cóż, nie ma nikogo bardziej zaawansowanego niż człowiek, wszelkie teorie to i tak tylko wyobrażenia. Wyobrażenia, które za kilkaset lat mogą być obalone, tak jak bog burzy, bog plodnosci itp., i różne religijne rzeczy które robiono na ich cześć.
@Adom007: Ja niestety nie pomogę, nie kojarzę tego z książki ;/ tylko z myślenia o tym w takich chwilach smutnych jak Twoja. Niestety, codziennie mam takie momenty że chcę znać sens i bezradność, że się nie da. Bolą mnie cudze cierpienia i obrzydzają życie.
@Adom007: jakbyś czytał Biblię częściej to byś wiedział, że jest przekleństwo grzechu i Bóg opracował plan jak wyrwać ludzkość z tego i ten plan to taki Tajemny Plan objawiony w Jezusie , a wcześniej zapowiadany , i także jeszcze w przyszłość w ramach tego planu sporo się wydarzy
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Jakwarszawa: wiesz co czytałem to znaczy próbowałem czytać ale niektóre fragmenty są ciężkie do zinterpretowania... wolę pójść do kościoła albo odpalić sobie na yt jakiegoś księdza który przeczyta Ewangelię i się do niej odniesie... a wiadomo że ksiądz to dobrze zinterpretuje przynajmniej taką mam nadzieje. Przeczytać Biblię to nie wyczyn ale przeczytać i zrozumieć to już coś :)
@Adom007: z takim podejściem to nawet nie zauważysz, jak dany ksiądz no inaczej Interpretuje niż jest napisane. Jest masa rzeczy, które Kosico Katolicki omija w Biblii zaslaniajac się tradycja i nawet jak werset jest wprost tak i także to ksiądz tego nie przeczyta. No jest wprost powiedziane w Biblii, że Biskupi i starsi w kościele mają mieć własne rodziny i domy, że mają swixiex przykładem najpierw w swoim domu a potem
@Adom007: To o czym mówisz to jest "problem zła". Nie będę o nim tutaj pisać, ale zapoznaj się z tym terminem. Jestem pewien, że wiele chrześcijańskich źródeł (apologetycznych) jest w stanie ten problem "rozwiązać", ale polecam też zerknąć na źródła ateistyczne (kontrapologetyczne). Polecam też źródła po angielsku, Polski internet jest biedniejszy jeżeli chodzi o czerpanie wiedzy.

Jestem ateistą, więc moje podejście możesz chcieć od razu odrzucić, ale myślę, że zgodzisz się,
Pobierz Zaimatsu - @Adom007: To o czym mówisz to jest "problem zła". Nie będę o nim tutaj pis...
źródło: comment_1594538695suwZLNPLZNbbHEbENluUVe.jpg