Wpis z mikrobloga

@rafalrafalrafal: tak czytam większość komentarzy o studiach i wielu widzą ogromną zawiść, że mieć studia to wstyd. Wydaje mi się, że chyba takie osoby mają jakiś wewnętrzny ból , że nigdy się nie podjęły. Generalnie wydaje mi się, że wykształcenie ma duże znaczenie, a czy ktoś kończy na średnim czy wyższym (podstawowe żeby tylko mieć to już nie te czasy) to już jego indywidualna sprawa i podejście. Warto również wziąć
  • Odpowiedz
ludzie z podstawowym wykształceniem głosowali na pis i się znowu zacznie ich oranie xD


@marylarodowicz: Czytasz to, co piszesz? Bo piszesz o ludziach z podstawowym, a OP o ludziach bez wykształcenia wyższego, co oznacza także ludzi ze średnim i zawodowym wykształceniem.

@rafalrafalrafal: Mam wyższe i pracuję za grosze w januszeksie, a mój brat bez matury ma papiery i doświadczenie m.in. jako operator CNC i kierowca ciężarówki i może
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Stafford:

Pokażesz te kwitki i dyplomy na zachodzie to się tylko uśmiechną z politowaniem.


Tak, już widzę, jak np. w takich Niemczech odrzucają pielęgniarki czy lekarzy z Polski. Powtarzacie mity.
  • Odpowiedz
@Stafford: W ogóle rankingi uczelni to żart, bo ich metodologia jest nastawiona na kraje anglosaskie (liczba cytowań, liczba opublikowań w anglojęzycznych czasopismach naukowych), niektóre nawet dają punkty za renomę (sic!). W top10 Shanghai ranking nie ma żadnego uniwersytetu spoza US/UK, w top20 jest tylko jeden. Tylko debile dają się na to nabrać.
  • Odpowiedz