Wpis z mikrobloga

@rafalrafalrafal: Ja mam tylko licencjat. Mam 24 lata i rodzice mnie męczą żebym poszedł dalej na studia. Ale widząc jak moi koledzy na magisterce marnują czas to mnie to demotywuje. Niby pracuje w gastro, ale póki co, nie mając rodziny, na hajs nie narzekam, plus bardzo dobrze mnie traktują. Dalsze plany są takie żeby wgryźć się w korpo związane z gastro. Ale i tak zauważam ze bardziej liczą się znajomosci jako
  • Odpowiedz
dlatego może jednak tak? bo tak łatwo dostać


@roqitt: to co piszesz jest aż abstrakcyjne. Po co kucharce albo spawaczowi tytuł magistra? Żeby zamiast 5k zarabiać 2k ?
  • Odpowiedz
@rafalrafalrafal: wstydem to jest bycie bezrefleksyjnym, ignoranckim idiotą bez celu w życiu i żadnej konkretnej umiejętności zapewniającej tobie byt, a ludziom jakiś pożytek z ciebie

Żadnych z powyższych rzeczy nie zmienia fakt posiadania wykształcenia.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 15
@rafalrafalrafal: znam osobę z doktoratem która twierdzi, że już się nie musi nic w życiu uczyć, bo się już nauczyła.

Miałam też ciotkę po technikum, która pracowała w banku, i w którymś momencie okazało się, że musi mieć wykształcenie wyższe inaczej nie może pracować na tym stanowisku (#!$%@?, że najwyraźniej w ogóle brak mgr przed nazwiskiem nie przeszkadzał przez poprzednie x lat). Pracodawca dopłacił do studiów i kobieta po 50 zrobiła
  • Odpowiedz
@rafalrafalrafal: wstyd to kraść i dupy dawać. Każdy z nas zna debili z magisterką i inteligentnych ludzi z zawodowym. Większość zawodów w dzisiejszych czasach nie wymaga studiów tylko umiejętności/wiedzy, a to można zdobyć na milion różnych sposobów.
  • Odpowiedz
  • 0
@rafalrafalrafal absolutnie nie. Ważne, by być dobrym w swoim fachu, czy to po studiach czy po szkole zawodowej. Dobry i ogarnięty mechanik wzbudza we mnie wiekszy szacunek niż jakaś nieogarnięta memła, nawet po dobrym kierunku studiów.
  • Odpowiedz