Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Osoba z rodziny wkręciła w się coś co nazywa sie Teamwork( powiązane chyba z Oriflame). Z tego co mi się wydaję to jakiś #mlm, Jak nakłonić tę osobę żeby dala sobie z tym spokój? Mieliście jakieś doświadczenia z tą firmą?


Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #5f09154fe270c575295b8ec3
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Precypitat
Roczny koszt utrzymania Anonimowych Mirko Wyznań wynosi 235zł. Wesprzyj projekt

[==============..........................] 36% (85zł/235zł)
Uzbieraliśmy już na 2 lat działania AMW!
  • 41
@AnonimoweMirkoWyznania: Moja kumpela w czymś takim była. Raz pisze do mnie że ma super jakieś kosmetyk (jakieś coś z jakaś solą już nie pamietam do czego) i mi wyśle. No dobra mówię. No i wysłała ...a następnie wysyła mi konto abym jej 150 zł przelał xD pewnie ich tak uczą na szkoleniach aby robić znajomych w #!$%@?.
niech sobie działa


@BadHabits: 1. Działanie polega na werbowaniu ludzi (zwłaszcza członków rodziny/znajomych), a nie na sprzedawaniu produktów.

przez za 2 miesiące pracy dostanie marne grosze


2. Nic nie dostanie. Uczestnicy muszą wielokrotnie wpłacać pieniądze do MLMowej piramidy każdego miesiąca. Straty finansowe tylko rosną w miarę upływu czasu. MLMowe piramidy są po to, żeby odbierać pieniądze, a nie dawać.

Tylko trzeba pogadać, żeby na siłę nic bliskim znajomym nie wciskała


Patrz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@renalum: Oriflame to coś podobnego do FM. Z tego co pamiętam to w FM kasy chyba się nie wpłacało tylko za te próbniki z 30 zł. Potem kasę się wydawało tylko na zakup produktów już. Rodzinie nożna tylko sprzedawać produkty a werbować ludzi z grona dalszych znajomych i jest to wykonalne.
Ale rozróżniaj mln produktowy od piramidy bo to są 2 różne rzeczy zazwyczaj..
W mlm produktowych chca po prostu sprzedać
@BadHabits: Jak ktoś ma mózg i krytyczne, analityczne myślenie to może zmądrzeje i w porę z tego wyjdzie. Ale obawiam się że psychomanipulacja w MLM potrafi być tak silna że prawdopodobnie może być dokładnie odwrotnie. Ja się tylko tak zastanawiam jak to swoją najlepszą koleżankę wyciągnąć z MLM, bo ona sama pewnie nawet nie wie w czym tak naprawdę działa. Nie daje spokoju na FB, zaprasza na jakieś szkolenia, ostatnio oglądałem
@renalum: Są dwa pojęcia:
1) piramida finansowa, u nas nielegalna
2) sprzedaż lawinowa, u nas dozwolona przy spełnieniu pewnych warunków

Co Twoim zdaniem bardziej pasuje do MLM, bo mnie się wydaje że tu chodzi o pojęcie sprzedaży lawinowej. W samej piramidzie nie masz przecież produktów, w sprzedaży lawinowej masz produkty które w większości jeśli nie w całości rozchodzą się w struktury.

https://mojafirma.infor.pl/mala-firma/prawo-konkurencji/242455,Sprzedaz-lawinowa-i-lancuszki-finansowe-zakazane-czy-dozwolone.html

Należy rozróżniać te pojęcia.
@daro1:
1. Nie ma jednej piramidy finansowej, są 3 rodzaje: https://www.wykop.pl/link/4382777/comment/56106537/#comment-56106537
2. Numer 3 na powyższej liście jest określany w Polsce jako sprzedaż lawinowa.

sprzedaż lawinowa, u nas dozwolona przy spełnieniu pewnych warunków


Te warunki zostały dopisane przez MLMowych lobbystów. Taka sama sytuacja była w USA i innych krajach w Europie. Organizatorzy MLMowych piramid mają ogromne pieniądze, korumpują polityków, prawników i urzędników. Więc znajdujemy się następującej absurdalnej sytuacji:
- normalni
Pobierz
źródło: comment_1594729296VIzzhQmDKz9Ke1GBjwY6pV.jpg
@renalum: Znaczy jak mają zarejestrowaną działalność i kupują a potem sprzedają to pod względem możliwości zwrotu za min 90% wszystko jest w porządku? Np. gdybym chciał coś kupić i nawet nie będąc w MLM. No i komu to zresztą zwrócić? Koleżanka mnie namawiała na szkolenie które normalnie kosztowało 150 zł przez internet, mnie natomiast zaproponowała tylko za 50 zł które to miałbym zwrócić na jej konto. Ale nie wiem czy ma
@daro1: Żeby MLM był uczciwą działalnością, to ty jako uczestnik zakładasz działalność gospodarczą, masz kasę fiskalną, kupujesz od MLMu produkty i potem sprzedajesz je na własną rękę, wystawiasz paragony, i na tym zarabiasz. MLM wypłaca ci dodatkową nagrodę (prowiza) za ilość produktów, które sprzedałeś (udowadniasz swoją sprzedaż prowadzoną ewidencją). Firma MLM sama nie prowadzi sprzedaży, jedyne zaopatruje uczestników w towar.

Nikt nigdy nie widział firmy MLM, która działałaby w powyższy sposób,
@renalum: To wejdź na Allegro, bo tam masz i tak produkty z MLM. I z tego co widzę to tam działają firmy i nawet widzę że taki chlorofil to się jednak sprzedaje. Czyli pewna ilość ludzi ma swoje firmy, biorą większe ilości i udaje im się sprzedawać w detalu? No na to by chyba wyglądało.
@daro1: Ta definicja, przytaczana przeze mnie, uczciwego MLM (który nie istnieje w rzeczywistości) to definicja używana przez oszustów przez 60 lat w USA, żeby uśpić czujność ludzi. Nie opisałem ci wszystkich punktów tej definicji. Oto następne:

MLMy zabraniają uczestnikom sprzedawania w sklepach, straganach, kioskach. Pozostaje jedynie domokrążenie (więc logiczne jest że i sprzedaż w internecie jest zabroniona). Nie zauważyłeś, że MLMy cięgle gadają, że są gałęzią sprzedaży bezpośredniej?

Nie archiwizowałem, a
Pobierz
źródło: comment_1594734336UzBgdt6IGQJGsaEVnPKMRe.jpg
@daro1: niech troche pobiega i sie pomęczy z tym, nic tak dobrze ludzi od mlm nie znicheca jak brak wynikow. Trudno komus przemowic do rozumu jak sie wkreci, wtedy jedyne co go moze zniechecic to duzy #!$%@? i marne wyniki, wtedy pojawiasz sie Ty z browarem i mowisz ze mlm jest glupi ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Po drugie zawsze to powtarzam mlm jest spoko jak jesteś wysoko
@renalum: dzialalem z 2 miesiace w FM, żeby spradzić co to dokladnie jest i dalem sobie spokoj. Nie najgorzej mi szlo ale sprzedawanie srodkow czystosci mnie nie kreci.

A skad masz wiedzę, że wyciągnąłeś takie wnioski?