Wpis z mikrobloga

Czasem muszę skoczyć na szybko do sklepu/na stację kupić jakieś żarło albo wodę. Nie będę woził ze sobą 2kg łańcucha Kryptonite. Ulock też niezbyt wygodny. Wybieram tak, żeby rower mieć zawsze na oku. Ostatnio zrzucałem po prostu łańcuch i kask do koła wiązałem ;D
Taka trytytka Hiplock Z-Lok jest coś warta? Czy wystarczy mocniej szarpnąć i tyle. Używał/testował ktoś to?
Chodzi tylko o to, żeby ktoś nie podbiegł i nie #!$%@?ł roweru w biegu.
#rower
Masterczulki - Czasem muszę skoczyć na szybko do sklepu/na stację kupić jakieś żarło ...

źródło: comment_1594370132tROcm26SJawh06X4LuY1iV.jpg

Pobierz
  • 25
@Masterczulki Nie myślałeś, żeby kupić sobie zwykłe zapięcie rowerowe takie do 20 złotych? Fakt, jest cięższe niż ta 70 gramowa trytytka i można je nietrudno przeciąć jakimiś większymi nożycami, ale na 3 minutowe wyjście do sklepu nie powinno być źle.
Przeważnie jak nie ma stacji z monitoringiem to wybieram jakieś sklepy na wiochach, gdzie np. ludzie zostawiają swoje składaki jak wchodzą do środka. Jakiś mały dings ma zapobiec przypadkowemu odjechaniu na rowerze ;) Chyba mała szanse, że pod takim sklepem czyhają #!$%@? z nożycami do blachy lub kątówką.
Piwko dla pana, który właśnie jedno pije pod sklepem, żeby rzucał na rower okiem też się sprawdzał so far
@Masterczulki: Za każdym #!$%@? razem, pytasz o jakieś mini zabezpieczenie na 2 minuty wskoczyć na wiosce do sklepu, to i tak polecają ulocka xD

Od kilku lat jeżdżę z takim małym gówienkiem i jest ok, zawsze to jakieś zabezpieczenie i odstraszacz pod sklepem. Pewnie niedługo przetestuje i tego hiplocka, bo ten mechanizm w tym co mam, po kilku miesiącach zaczyna się trochę luzować, przycinać (mam 2 sztukę obecnie)
SnikerS89 - @Masterczulki: Za każdym #!$%@? razem, pytasz o jakieś mini zabezpieczeni...

źródło: comment_1594370815Iz2UonhWyFa1AXur89f7hs.jpg

Pobierz
@Masterczulki: Ja używam przy dłuższych trasach w momencie gdy nie chcę wozić ciężkiego ulocka (nie wyobrażam sobie wożenia go ze sobą przez 8-12 godzin po to, żeby na 5 min podłączyć rower). Na razie się sprawdza.
@Masterczulki: w cale nie zmierzałem do tego, że to głupie :-), ciekawy byłem ile kosztuje rower na który warto wrzucać zabezpieczenia.

Maszyna zacna, czemu tam jest ultegra a nie grx? Pytam bo aż tak się nie znam a shimano grx'a dla graveli wypuścił.
@Masterczulki: a dleczego nie to? 1kg wagi.
https://www.outdoorgearlab.com/reviews/biking/bike-lock/abus-ugrip-bordo-5700#ease-of-transport
a jak linka to to:
https://mobil.abus.com/int/on-road/Locks/Steel-O-Flex/Steel-O-Flex-Bike/IVERA-Steel-O-Flex-7200-85?type=pdp

Ja przy takim rowerku to bym się cykał zwykłą linką przypinać, takie do 1cm kable można ręcznymi nożycami dziabnąć. co prawda jak nie zostawiasz nigdy w tym samym miejscu to jak się ktoś nei zaczai to raczej małe szanse na #!$%@? rowerka.
Ale jak chcesz np. czasem isć na kawę czy piwko i rower masz w zasięgu