Wpis z mikrobloga

#gielda #virgingalactic Virgingalactic sie ruszyło, wiec cos o tym wynalazku napisze. Będzie lokowanie produktu :). Jakieś 10 lat temu NASA postanowiło sprywatyzować loty na orbitę. Stwierdzili, ze beda wspomagać finansowo i technologicznie firmy amerykańskie, które zechcą sie za to wziąć. Powstało wiele firm, najbardziej znana i zdecydowanie deklasująca innych jest Spacex, które przejęło 70% komercyjnych lotów z całego świata. Spacex niestety nie ma i nie będzie na giełdzie. Jedna z tych firm jest Virgin. Virgin ma juz sukcesy- wysłało pierwszych ludzi na granice kosmosu, teraz pracuje nie tylko nad turystyka kosmiczna, ale tez nad wysyłaniem lekkich satelitów. Ten rynek będzie gwałtownie rosnąc (techniczne rzecz biorąc rynek satelitów, to spółka siostra). Sprawa polega na tym, że powstaje cały nowy rynek komercyjnych lotów kosmicznych. Analitycy gadają o jakichś niebotycznych pierdylionach dolarów w ciagu 10ciu lat. Virgin jako jedyna z tych firm, jest notowana na giełdzie, ma juz sukcesy, ma umowy rozwojowe z nasa, kontrakt na wynoszenie satelitów oneweb-, (oneweb ostatnio zbankrutowało, ale juz sie odbankrutowalo). Dla właściciela to nie jest kolejny biznes, ale jego idea fix Uważam, że warto się załapać na nowa gałąź przemyslu kiedy jest jeszcze w powijakach.
#virgingalactic
  • 11
  • Odpowiedz
@Krupier: he,he spodziewałem sie pytania. Dla Elona Muska celem nadrzędnym, jest kolonizacja marsa -pomijam to czy to jest możliwe, ważne, ze on tak ma, ja uważam ze, to zrobi- ale nie o tym. Elon zdaje sobie sprawę, ze spółka giełdowa ma rade nadzorcza, której celem jest zarabianie kasy, taka rada blokowałaby wszystkie inwestycje związane z marsem, bo to i ryzykowne i zwrot po wielu latach. Dlatego wolał zostawić Spacex jako
  • Odpowiedz
@bslawek: W wymęczonym wpisie, chciałem przedstawić pokrótce ogólna sytuacje, firmy i jej środowiska. Nie pisałem i nie chodziło mi o cenę akcji, bo wpisów urus/zmalał mamy dużo, ale z nich niewiele wynika. Ale fakt dzięki corona chyba, te akcje sa tanie.
  • Odpowiedz
@Krupier: Starlink miał być integralną częścią SpaceX i ma służyć właśnie finansowaniu planów marsjańskich. Zdecydowali jednak, ze starlink po uruchomieniu wejdzie na giełdę. Tu się będzie można obkupić, tylko nie gadajmy o tym nikomu, bo wszyscy będą chcieli.
  • Odpowiedz
@Krupier: nie ma konkretnych dat. Spacex spieszy się z wysyłaniem kolejnych rakiet ze starlinkami, bo w us jest jakiś program dopłat, dla dostarczycieli internetu do wiejskich rejonów, żeby się załapać, muszą mieć działający system w kilka miesięcy, dlatego mocno przyspieszyli. Kiedy na gielde? Ja bym obstawiał, że w przyszłym roku, ale z nimi jest ten problem, ze z reguły firmy wchodzą na giełdę, żeby uzyskać finansowanie na rozwój, Elon bez
  • Odpowiedz
@Obruni: propsuje, sama traktuje inwestycje w virgingalactic długoterminowo, powiedziałabym nawet „na emeryturkę”.
Jedynie co mnie interesuje, to gdzie kupować, bo nie chce mi się wierzyć, ze np taki Revolut będzie istniał 30 lat.
  • Odpowiedz