Wpis z mikrobloga

Czy ktoś używa przepływowych ogrzewaczy wody do prysznica / wanny?
Mam moc przyłączniową do domu 16,5 kW a niektóre z nich potrzebują nawet 21-24 kW
Dobrze rozumiem, że na mojej 16,5 takie urządzenie nie uciągnie? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#elektryka i trochę może #budujzwykopem
  • 15
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@haxxx: potrzebują czy tyle mają max?

Ja bym chyba wolał boiler elektryczny.

Te gazowe junkersy czy małe elektryczne podgrzewacze to mnie doprowadzały do szału zawsze XD
@hpiotrekh: no właśnie dlatego jest potrzebny duży żeby uciągnąć ilość wody potrzebną do kąpieli

potrzebują czy tyle mają max?


tyle max, niektóre zaczynają się od 12 kW i automatycznie mogą się przełączyć później na 15 oraz np 18

Ja bym chyba wolał boiler elektryczny.


całe życie w bloku miałem taki, wszystko fajnie do momentu kiedy parę osób w krótkim czasie chce się kąpać ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Dodatkowo spr jakich wymagaja zabezpieczen tzn. ilo amperowy ma byc bezpiecznik a jakie masz ty.


@GallAnonim: na tę chwilę to gołe ściany i czekam na przyłącze. Zastanawiam się czy oczekując na Energę jeszcze można moc przyłącza podnieść.

Ale takie 60l grzane na 1/3 wystarczy żeby 3 osoby wzięły prysznic


@hpiotrekh: tu jest taki problem, że od iluś tam lat bierzemy prysznice i jak będzie wanna to zakładam że wszyscy będą
bez jaj, niby ile potrzebujesz mocy naraz w domu jednorodzinnym?

@ThorPL, @Mirkomil jak widać jemu nawet 21kW może braknąć. Mamy 2020 rok i sporo rzeczy na prąd, podgrzewacze elektryczne ciągną sporo.

@haxxx: dzwoń i pytaj, wrzuć sobie z 25kW przynajmniej by nie było sytuacji w której bierzesz prysznic i nie możesz nagle gotować czy pralki mieć włączonej bo wywali korki.
@ksiak: nie wiem czemu mnie wołasz ale jak juz jestem to sie wypowiem :) przeplywowe ogrzewacze to syf straszny, technologia zeszłego wieku :)

@haxxx: daj spokoj z przeplywowymi ogrzewaczami, jak masz nowy dom to idz w pompe ciepla
@ksiak: rozmawiałem z Energą i teraz jak machina biurokratyczna czeka na przetarg to ciężko będzie zmienić przyłącze.
Powiedzieli, że dużo łatwiej jest już po podłączeniu. Tylko pytanie jaki to przewodem połączą. Czy będzie opcja podwyższenia z 16,5 aż na np 25kW
@haxxx: daj spokoj z przeplywowymi ogrzewaczami, jak masz nowy dom to idz w pompe ciepla


@Mirkomil: która też ma zasobnik z którego w końcu się skończy ciepła woda i będize trzeba czekać pół dnia na nagrzanie
@haxxx: o przewód do złącza się nie musisz martwić, zmiana z 16 na 25 to śmieszna wartość dla nich. Jakbyś chciał 250 to moglyby być problemy ;) tam idzie zwykle 120mm2 alu
@haxxx > która też ma zasobnik z którego w końcu się skończy ciepła woda i będize trzeba czekać pół dnia na nagrzanie
Pompa ciepła w zależności od ustawień, albo dogrzewa na bieżąco, albo w określonych godzinach
aPompa ciepła w zależności od ustawień, albo dogrzewa na bieżąco, albo w określonych godzinach


@przemek_posp: tak samo działa bojler i jest 4x tańszy i niewiele ma w sobie żeby się zepsuć ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Czy będzie opcja podwyższenia z 16,5 aż na np 25kW


@haxxx: bez problemu. Do licznika jest temat po ich stronie, Ty tylko zadbaj by skrzynka licznikowa oraz wlz po Twojej stronie były gotowe na taką moc :)

@Mirkomil: bo zaplusowałeś pytanie @ThorPL które się dziwił po co komu 21kW w domu.