Wpis z mikrobloga

@S7-1500:
@adormidera: ludzie psy karcą za warczenie i gryzienie kota, za to kotu pozwalają tłuc psa. I stąd się biorą filmiki, gdzie wielkie psisko obchodzi kota szerokim łukiem bojaźliwie się oglądając. Pies boi się reakcji właściciela i przy okazji nie chce znowu dostać pazurami nie mogąc się bronić.
Oczywiście to nie jest uniwersalny scenariusz, często zwierzęta się dogadują, często właściciele mają rozum, ale schemat, który opisałem, nie jest niestety rzadki.
@Pantokrator: Dzięki! Nie wiedziałam o tym, bo zwierzęta domowe znam jedynie z gifów - myślałam, że psy raczej z natury są bardziej bezkonfliktowe i po prostu im się nie chce angażować w przepychanki z kotami, tak jak napisał @RandomowyMetal . Z drugiej strony to smutne, że przez stronniczość właścicieli psy mogą żyć w strachu przed agresywnym/terytorialnym kotem ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@adormidera: dawniej funkcjonował raczej stereotyp kota gonionego przez psa, co czasem było walką o życie, a czasem - zabawą 2 zwierząt.
Nie twierdzę, że przegięcie pały w którąkolwiek stronę jest dobre. Faktem jest, że łatwiej psa nauczyć, by nie ukręcił kotu łba, niż kota, by nie dręczył psa. A ludzie idą po linii najmniejszego oporu. ¯\_(ツ)_/¯