Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Uaephean: Alternator bądź regulator napięcia mi pada. Napięcie ładowania 13,5V na włączonych światłach i klimie. Interfejs diagnostyczny tego nie wyłapie. Wiem, bo też mam. Tyle, że szukam taniego elektryka, żeby by przemierzył wszystko, a nie po prostu powiedział, że to i tamto do wymiany bez oglądania, a potem skasował, jak za zboże.
@brick: Dzięki. Sprawdzę.
@Del: zregeneruj więc alternator i wymień regulator napięcia. To nie są jakieś super trudne sprawy. Tylko, że takich przyczyn obniżonego napięcia może być sporo. Przewody masowe, same klemy, wszelakie przewody aku-rozrusznik i rozrusznik-alternator itp - wszystko sam ogarniesz mając troszkę czasu i nie będziesz się martwił na później i jeszcze, że elektryk Cię oskubał. Mimo wszystko temat do ogarnięcia samemu
@Del najlepszym i najszybszym rozwiązaniem jest zamówienie alternatora używanego z Allegro.
Przekrecasz sam, stary który padal oddajesz na regenerację a na zakupionym jezdzisz aż znowu zacznie słabo ladowac i wtedy przekrecasz na drugi zregenerowany.
Opcja idealna jesli alternator jest łatwy do wymiany i umiesz conieco zrobić przy aucie.
@Del:

Auto-ELEKTRO-Andrzej
4,8
50 opinii z Google
Naprawa samochodów w Łaziskach Górnych
Adres: Juliusza Ligonia 16, 43-170 Łaziska Górne
Telefon: 505 776 480

Ja do niego oddaje przy elektryce, może nie miałem trudnych przypadków, ale przy kilku autach już mi robił.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Uaephean: Dlatego też szukam jakiegoś kumatego fachowca, żeby mi przemierzył wszystko. Auto ma już swoje lata. Po co mam robić coś, jak może się okazać, że problem był gdzie indziej.
@fatoom87: Pewnie kiedyś tak zrobię. Na razie jeszcze nie chce grzebać sam, bo boje się, że coś spieprzę. Do tej pory robiłem sam tylko jakieś pierdoły pokroju świec i cewek.
@k__d: Dzięki za namiar.
@Del Andrzej Pucher Łaziska Dolne, jeżeli chodzi o elektrykę jest najlepszy, a co do mechaniki to zdecydowanie Piotr Ratka z Mikołowa ;)