Wpis z mikrobloga

Mirki spod taku #motoryzacja proszę Was o opinię. Stoję przed zakupem samochodu używanego. Na ten moment waham się pomiędzy dwoma opcjami: Citroen C4 II 2013 lub Citroen C4 Cactus 2014. Oba warianty w automacie i Diesel.
Pytanie do użytkowników #citroen, czy możecie się jakoś wypowiedzieć na temat tych samochodów? Mieliście z nimi do czynienia? Jakie największe plusy/minusy zauważyliście?
Samochód ma mi głównie służyć do poruszania się po mieście, ale też musi mieć możliwość wyjazdu na dłuższą trasę (Kraków-Warszawa, Kraków-Gdańsk).
Nie ukrywam, że bardziej oczarował mnie Cactus, ale słyszałem kilka niepochlebnych opinii na temat wersji w automacie. Również mam wątpliwości co do pełnego skomputeryzowania ustawień (zmiana temperatury, nadmuchu tylko z poziomu dotykowego ekranu)
Będę wdzięczny za jakiekolwiek opinie :)
#kiciochpyta #samochody #citroenc4
  • 8
  • Odpowiedz
@StukilowaRurzowa: właśnie dużo czytałem też na temat siedzeń w Kaktusie, które ponoć są bardzo miękkie i wygodne. Jeśli chodzi o miękkość zawieszenia to tutaj opinie w Internecie są podzielone, więc nie wiem komu tak naprawdę wierzyć
  • Odpowiedz
Citroen C4 II 2013 lub Citroen C4 Cactus 2014


@sheldozord: Zdaje się że w salonie Cactus był nieco tańszy, nie wiem jak ceny używanych.

Mieliście z nimi do czynienia? Jakie największe plusy/minusy zauważyliście?


@sheldozord: Jeździłem trochę Cactusem w ramach jazd próbnych, z automatem - trochę po mieście + trasa autostradą 500km:
+ nietuzinkowy wygląd - czy się podoba czy nie to bardzo subiektywna kwestia
+ Sporo miejsca w środku, spory
  • Odpowiedz
Samochód ma mi głównie służyć do poruszania się po mieście, ale też musi mieć możliwość wyjazdu na dłuższą trasę


@sheldozord: Przemyśl czy na pewno diesel to dobre rozwiązanie. W C3 mam 1.2 PureTech 110KM właśnie dla takiego użytku - głównie miasto ale od czasu do czasu robię dłuższą trasę i sprawdza się całkiem nieźle. Znajomy miał diesla w C-Elysee i zmienił na benzynowego - oszczędność paliwa na krótkich trasach miejskich praktycznie
  • Odpowiedz