Wpis z mikrobloga

  • 6
#php #programowanie (hehe) #kamilpodpytuje

Pehap to moja pięta achillesowa i chciałbym się go jednak jakoś poduczyć, jaki framework jest obecnie na topie i jest stosunkowo łatwy i pozwala ma szybkie robienie hmm czegokolwiek? Wszystkie rankingi i porównania z google są sprzed kilku lat więc pewnie mało aktualne... Osobiście myślałem nad CakePhp, Kohaną (lepszy bliźniak CodeIgniter?) i tym nowym Laravel
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@kamdz: Nie ucz się CakePHP, CodeIgniter, itp. bo to są stosunkowe stare frameworki. Ucz się czegoś nowego co korzysta przestrzeni nazw, PSR-0, PSR-3. Polecam tak jak wcześniej napisałem symfony2 albo zend framework2. A jak nie musisz koniecznie pisać w PHP to django albo RoR
  • Odpowiedz
via Android
  • 2
@nvll: RoR miałem na studiach, fajne bo wszystko się praktycznie samo robi, ale bardziej znam i częściej korzystam z php niż ruby i chcę przy tym zostać póki co
  • Odpowiedz
@kamdz: Do szybkiej nauki i szybkiego pisania z widocznymi efektami prac - jak najbardziej Laravel, bądź FuelPHP. Zend, czy Symphony są bardzo popularne, ale wg mnie mogą na początek przytłoczyć i zniechęcić.
  • Odpowiedz
@kamdz: YiiFramework / Laravel o Yii widze jeszcze nikt nie wspomniał, a ten framework ma niezły potencjał, tylko szybko się starzeje (może werjsa 2 go jeszcze uratuje)
  • Odpowiedz