Wpis z mikrobloga

ma ktoś lub się spotkał u kogoś z jednostką wewnętrzna umieszczoną na schodach w domu piętrowym, tak aby obejmowała w teorii wszystkie pokoje znajdujące się u góry? tak wiem, że zimne powietrze ucieka na dół, ale po małym researchu zauważyłem, że ludzie mimo wszystko decydują się na takie rozwiązanie, natomiast pewnie wolałbym z kimś rzeczywiście porozmawiać kto tak ma.

mocno rozważam taką opcje jak na zdjęciu, z jednostką o mocy 7.1 kW, przede wszystkim bez problemowy montaż z jednostką zewnętrzna wystawioną po kompletnie nieużywanej stronie domu, więc może tam szpecić elewacje do woli.

montaż multisplita na 3 pokoje czy nawet zwykły split z 3 jednostkami zewnętrznymi byłby mocno kosztowny.

generalnie moim celem nie jest schładzanie każdego pokoju do poniżej 20 stopni, bo to już na pewno niemożliwe przy takim rozwiązaniu, ale jakby się udawało zbijać te 4 stopnie to już byłby sukces przy 26 które mam w tym momencie, a jest godzina 19:00

#klimatyzacja
kkarol93 - ma ktoś lub się spotkał u kogoś z jednostką wewnętrzna umieszczoną na scho...

źródło: comment_1593968209kysThmsFwMcFdtgrM88bbJ.jpg

Pobierz
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@kkarol93 montuje tak u klientów ale najpierw informuje, że nie należy spodziewać się 18 stopni w pokojach. Jeszcze nie spotkałem się zeby ktoś był niezadowolony, wręcz przeciwnie :) aaa i nie daj się namówić na 3.5kw albo mniejsze bo często są tacy instalatorzy a w takim przypadku nie chodzi tyle o moc chłodnicza a o to żeby wentylator był na tyle mocny żeby dał radę dmuchnąć na piętro. Jednostkę wewnętrzna daj
  • Odpowiedz