Wpis z mikrobloga

Propaganda zaleca aby iść na studia techniczne bo w kraju brakuje inżynierów. Po ich skończeniu okazało się że firmy mogą przebierać w kandydatach a ja jako inżynier czuję się bezużyteczny. Jeśli miałbym wybierać studia jeszcze raz to wybrałbym matematykę albo fizykę (najlepiej teoretyczną). Dlaczego? Ano dlatego że można sobie po takich studiach nawet jak nie znajdzie się pracy siedzieć sobie w piwnicy i dłubać kod w pirackim Matlabie czy innej Mathematice i pochylać się nad problemami współczesnej nauki. To byłoby piękne życie. Może jeszcze jest szansa bo dostałem stypendium na doktorat w Niemczech i będę właśnie robił jakieś obliczenia. Jak jesteś ekperymentatorem to bez dostępu do drogiej aparatury jesteś bezużyteczny. Do tego trzeba pracować w grupie a ja wolę pracować sam.
#przegryw
  • 10
  • Odpowiedz
@nokia3szymon: Inżynieria materiałowa. 3 lata od skonczenia magistra wysyłałem aplikacje na różne pozycje. W tym czasie gap year na zadupiu i 2 lata doktoratu w Polsce. W trakcie doktoratu w PL jeden artykuł i dwa zgłoszenia patentowe. Inwestowałem hajs z doktoratu w kurs językowy niemieckiego. Na studiach byłem na 3 wymianach zagranicznych. W końcu los się do mnie uśmiechnął i dostałem stypendium z DAAD.
  • Odpowiedz
@el_burrinho: ja jestem (no już prawie) magistrem informatyki, i dla mnie nie ma pracy. Ani gdzie mieszkam, ani gdzie studiowałem, i tak #!$%@?łem z 10 lat życia, na zawód, którego nie będę wykonywał (bo zawsze znajdzie się lepszy, który będzie pracował za darmo) i teraz jestem w ciemniej dupie.
  • Odpowiedz
@Flutter_M_Shydale: Kraków - tam wyżej srają niż dupę mają - na praktyki mieli problem przyjąć, dopiero po ,,plecach" miałem SZANSĘ za darmo pracować w Januszexie z ,,sekcją" IT - która była robiona na odwal. Uciekłem od tego miasta, wszędzie ,,bogactwo" a zatrudnić to super problem.
  • Odpowiedz
Ogólnie w IT juniorzy mają super przesrane - masz mieć super portfolio, super znajomość języków, LATA doświadczenie, bo nawet na JUNIORA za NAJNIŻSZĄ stawkę NIE CHCĄ brać!
  • Odpowiedz
@aloucie: HTML, css, trochę Java scriptu, mvc, ogólnie front end, ale teraz bardziej na grafikę się kieruję. Pisałem z CV do znacznej ilości firm na join it itd i gunwo, bo szukają tylko seniorów. A ci co niby juniorów szukali nawet nie odpisywali, kolega tez pisał i nic. Teraz to wielka łaska nawet za darmo tam pracować. Jeb@c taką branżę, mogłem iść na budowlankę, i robotę dobrze płatną bym miał
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Zly_CzlowiekXD: To na front brakuje ci podstaw konkretnego frameworku czytaj React/Vue/Angular. Plus jakieś podstawy korzystania z API, może GraphQL. I parę bajerów typu SASS/Less, Bootstrap i inne cuda. Już pomijając fakt że akurat front jest atakowany przez wszelkie szkoły programowania.
  • Odpowiedz