Wpis z mikrobloga

witam, potrzebuje pomocy z komputerem.
Zapewne #wirus, gdyż zgodnie z zapewnieniami wszystkich tutaj #windowsdefender starczy, ale po kolei...
potrzebowałem "naszybko" odtworzyć nagranie audio w dziwnym formacie, .dra się nazywało. Ogarnąłem player, oczywiście płatny i do niczego (30 zł poszłooooo) ale w sieci, znalazłem wave editor, który, choć 32 bity dał radę. I tu się pojawił problem, otóż i mianowicie po zainstalowaniu tegoż, wywaliło mi błąd z defender, że próba infekcji została zablokowan, no super, zaczynam w niego wierzyć, a tu dupa. ekran zrobił się martwy, tzn, są ikonki, ale próba kliknięcia na nie powoduje nic. tzn, kręci się sympatyczne niebieskie kółeczko i w sumie tyle. Komp odpala się ciężko a jest nowy i RDR2 śmiga więc to nie to. w związku z powyższym pytanie nasuwa się same, czyli jak długo jeszcze mam się wściekać zanim wywale nowy komp przez okno?
A nawet klawisze czasem nie działają(°°
#it #komputery #internet i chyba @niebezpiecznik-pl
Na szybko wrzuciłem avast, ale nic nie znalazł, a sam defender również nie widzi nawet tego komunikatu, po prostu nic nie działo się od czasów postawienia nowego systemu, a tamten komunikat nigdy nie istniał. Przypominam sobie, że ten typ wirusa miał zrobić z mojego komputera zombie i kontrola zdalna. Nazwy nie pamietam...
Dajcie dobrzy ludkowie linka do jakiegoś programu, co mi to ogarnie.
A i #pytaniedoeksperta
  • 31
Komputer jest odłączony od internetu tylko świeża instalka
problem dzieje się wtedy kiedy naciskam prawym przyciskiem myszy na pulpit okno kontekstowe pojawia się po około 5 minutach kręcenie kółkiem
@marcinadd:
@marcinadd: odłączyłem wszystkie możliwe nośniki przewody do komputera podłączony jest wyłącznie zasilanie dźwięk i obraz. Nawet myszę odłączyłem i zamieniłem na sprawdzoną przewodową nic nie pomogło
@marcinadd: coś w tym jest bo zauważyłem że nie musiałem nawet uruchamiać internetu a system został aktywowany Ale w związku z powyższym mam inne pytanie w programie HP pojawił mi się błąd związany z portem USB