Wpis z mikrobloga

j.niemiecki... 9 lat nauki psu w dupe. Trauma. Zdalem mature i teraz, po kilku latach nic nie potrafie powiedziec w tym jezyku. Chyba, ze "ich bin karabin"


@Jimichte: chyba trzy razy po 3 lata, w podstawówce, w gimnazjum i w szkole średniej. x3 to samo, bo "reszta klasy nie jest na tym poziomie" i trzeba było równać w dół.

I co z tego, że się szprechało, skoro teraz, po 10
  • Odpowiedz
Jaka to była paskudna książka Rysunki, kolory - czy dało się to wszystko zrobić jeszcze gorzej? Dla porównania mieliśmy książkę od angielskiego gdzie były ładne zdjęcia, subtelne kolory, aż miło się przeglądało. No i zawsze, ale to zawsze nauczycielka włączała płytkę z niewyregulowaną wcześniej głośnością i na pełną p*zdę: "Alles Klar. Kapitel eins".
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Wykop24h: ja miałem odwrotnie, w gimnazjum miałem żyletę bo nauczycielka cisnęła ostro gramatykę i słówka. Mieliśmy co tydzień kartkówki z 3-4 stron A4 ze słówek, napisanych małym drukiem. W liceum na niemcu nie robiliśmy nic, albo prawie nic. Uczyła nas wicedyrektorka i tylko trzy oceny na zaliczenie i elo. W tamtym czasie wziąłem jeszcze udział w dwóch konkursach, w tym jednym pozaszkolnym. W tym szkolnym miałem chyba pierwsze lub drugie
  • Odpowiedz