Wpis z mikrobloga

@Kacorek: Ja zawsze chciałem mieć niemiecki w szkole a nie było możliwości. Od roku sam się uczę. Ja niemiecki lubię, łatwo mi wchodzi.
  • Odpowiedz
9 lat nauki psu w dupe


@Jimichte: A czyja to wina? Poczytaj coś czasem po niemiecku, obejrzyj film z oryginalną niemiecką ścieżką, włącz sobie podcasta. Przecież dzisiaj jest tyle możliwości.
  • Odpowiedz
  • 1
@somskia ciekaowstka - ten podręcznik powstał dzięki korupcji. Stefan Muller znany z "Europa da się lubić" w jednym z odcinków opowiadał o sytuacji, że raz go kontrolował kanar w autobusie i w zamian za niewypisanie mandatu ten miał się zgodzić na odczytanie kilku zdań do podręcznika niemieckiego.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@somskia: Według mnie, beznadziejny podręcznik i dobry zestaw zadań. Cześć teoretyczna do bani, ale ćwiczenia (te na żółtych stronach) już całkiem spoko - i z odpowiedziami.
  • Odpowiedz
@somskia: 10 lat nauki języka niemieckiego i nic nie potrafię powiedzieć, nigdy mi na tym nie zależało, bo to przecież "język wrogów"... teraz pluję sobie w brodę i myślę, czy nie zapisać się na jakieś lekcje dla dorosłych, bo bardzo by mi się ten język przydał.
  • Odpowiedz