Wpis z mikrobloga

@CyrekLax: Przeciez Kurski byl juz nagrany jak mowil, ze ciemny lud wszystko kupi. Inna sprawa, ze po aferze tasmowej, ktora w praktyce zatopila rzad Kopaczowej, to wszyscy sie mocno pilnuja.
  • Odpowiedz
Wszystko wskazuje na to, ze zaboli to nas, przez kolejne 3 lata:/


@miki4ever: 3? Jeśli wygra Duda to najbliższy rok będzie taką ofensywą bezprawnych ustaw jak widzieliśmy w 2015. Pożegnamy się z wolnymi mediami i przy kolejnych wyborach opozycja będzie miała jedynie cel legitymizować wybory.
  • Odpowiedz
@miki4ever: eeee.. no przyznam, że akurat zakładam odwrotny scenariusz, czyli dopełnienie zamachu stanu. Jeśli jeszcze w wyborach za 3 lata PiS będzie mógł wygrać normalnie, to kolejne prezydenckie na pewno będą na "nowych" zasadach.
Przykro mi, witam na Białorusi. W scenariuszu z wygraną Dudy szybciej wyrzucą Polskę z UE, niż PiS odda władzę. Nie wierzę, że do końca życia Kaczyńskiego zmieni się w takiej konfiguracji obóz rządzący.
  • Odpowiedz
@Bover: Nie no, ja napisame w takim sensie, ze 3 lata na pewno, a pozniej to tez mi sie wydaje, ze bedzie Wegry II, czyli zmiana ordynacji, co w praktyce wyeliminuje partie typu PSL, Konfederacja, czy ten Ruch Holowni.
  • Odpowiedz
@miki4ever: według mnie w pierwszej kolejności wprowadzą po prostu okręgi jednomandatowe, rozłożą je wg terytorium, a nie ludności, no i w taki sposób zapewnią sobie powyżej 50% na samych głosach zza Wisły. Ktoś krzyknie - Konstytucja na to nijak nie pozwala! Taki #!$%@?, w najgorszym przypadku TK stwierdzi zakresową niezgodność z Konstytucją części przepisów dotyczących przymiotników wyborów i voila!
  • Odpowiedz
@Gohji gdyby był wrogiem PO to nie broniłby w idiotyczny sposób afer Szumowskiego i występu Dudy w hot16challenge. Chcę sprawić takie wrażenie że jest przeciwko PO żeby nie stracić za dużo. To pragmatyk
  • Odpowiedz
@miki4ever: on regularnie prowadzi na swoim twitterze jakąś kuglarską publicystykę chwaląca pis. Szczytem było podniecanie się worami pod oczami Szumowskiego.
  • Odpowiedz