Wpis z mikrobloga

Mircy szukam routera do domu, bo ten od UPC to jest katastrofa. Chciałbym żeby przyszłościowo obsługiwał standard 802.11ax, fajnie by było jak by dało radę wgrać openWRT lub Tomato lub coś podobnego, gdyż bardzo miło wspominam Linksysa wrt54G ( ͡° ͜ʖ ͡°). Wymagane minimum 4 porty ETH a dobrze by było więcej. Zależy mi na dobrym transferze po sieci wewnętrznej, bo komputer leci po WiFi a np. NAS po kablu, a na tym dziadostwie od UPC w takim przypadku osiągam zawrotne 1MB/s. Budżet załóżmy wstępnie tak 1k ,ale jak warto, to mogę dać więcej. Wspępnie zastanawiam się nad tym
#siecikomputerowe #sieci #upc #komputery #router #wifi
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@electroN: za 1k to kupisz rakietę.
No, chyba że w tym budżecie zakładasz, że wszystkie skrętki wymienisz na takie wyższej kategorii.

Jesteśmy w czasie, gdzie Wi-Fi 6e prawdopodobnie się zaraz pojawi w urządzeniach konsumenckich.
To jest ta wersja Wi-Fi na częstotliwościach 6GHz.

Jeżeli już tak kminisz przyszłościowo, to możesz poczekać, a teraz kupić jakieś tanie coś za ~300zł, które spełni twoje wymagania na teraz - w tym segmencie każde urządzenie
  • Odpowiedz
@patrolez: Skrętek to za wiele nie mam, w zasadzie to tylko NAS, TV i drukarka( bo brak Wifi) leci po kablu, zatem wymiana kabli to żaden problem. Szukam sprzętu "przyszłościowego" takiego żeby za kilka lat nie było problemów ze streamingiem treści o dużej rozdzielczości (np po DLNA), mam też sporo urządzeń smart-home podłączonych do routera (kilkanaście sztuk). Chcę żeby to po prostu ustawić i zapomieć, no i żeby zapierdlało (
  • Odpowiedz