Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Szybkie #pytaniedoeksperta od #rozowypasek

Idę na #wesele i chciałam pójść bez makijażu. Będzie upał, na co dzień się nie maluję, w dodatku będzie trzeba mieć maseczki i nie chcę, żeby ścierała mi podkład i rozcierała szminkę - lepiej już będę wyglądać bez makijażu, niż z rozmazanym, poza tym można się odświeżyć szybko wodą po podróży itd., a nie tylko się przejmować, czy mam plamy i coś rozmazane), tym bardziej, że od wyjścia z domu do powrotu powinnam nie wyglądać jak potwór przez niemal około 16 upalnych godzin. Jednak kobiety z rodziny jak się dowiedziały, zasugerowały mi, że tak po prostu nie wypada, tak jak nie wypada iść na przykład w starych ciuchach albo nieumytym.

Myślicie, że pannę młodą albo kogokolwiek może urazić, że przyjdę bez makijażu? Rzeczywiście jest to foux pas, gdy jest to "taka okazja"?

Nie choruję na feminizm, nie chcę nikomu niczego udowadniać. Wygodniej mi będzie bez makijażu, ale jeśli "wypada", to się pomaluję. Pytanie tylko, czy faktycznie kogokolwiek to obejdzie, czy kobiety z mojej rodziny oszalały? One oczywiście fryzjer, koki, upięcia (ja chciałam rozpuścić włosy po prostu) i makijażystka, tak że ich na pewno nawet ich faceci nie poznają.

#logikarozowychpaskow

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #5efbc35e15d9fcf7250f0086
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: marcel_pijak
Wesprzyj projekt

[==......................................] 4% (10zł/235zł)
Uzbieraliśmy już na 2 lat działania AMW!
AnonimoweMirkoWyznania - #anonimowemirkowyznania 
Szybkie #pytaniedoeksperta od #rozo...

źródło: comment_1593558296KRkTKl2IrKTZ15z69kTMXS.jpg

Pobierz
  • 21
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@AnonimoweMirkoWyznania:
Nie zgodzę sie zupełnie z komentarzami wyżej. Nie wypada przyjść bez żadnego makijażu na taką okazję. To tak jakbyś przyszła tam w jeansach. Po prostu to bedzie brak smaku
@AnonimoweMirkoWyznania: ja ostatnio byłam na weselu gdzie panna młoda nie była pomalowana, albo była tylko podkładem. Dziwiło mnie to, ale nie słyszałam negatywnych komentarzy, więc myślę, że Ty, jako gość, możesz też iść bez tapety. Zawsze możesz mówić, że to jest dzień państwa młodych i nie chciałaś się wyróżniać tapetą ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@AnonimoweMirkoWyznania: No bez jaj.
A jak kobieta soe normalnie nie maluje, to też MUSI tapetę na taką okazję robić?

Ja byłam w życiu na dość sporej ilości wesel i caly mój makijaż to wyłącznie podkreślenie oczu zawsze było.

Jeżeli Ty się tak dobrze czujesz, to nikomu nic do tego - a już zwłaszcza, jeśli bez kosmetyków wyglądasz dobrze.
Wyobraźcie sobie, że są dziewczyny, które mają z natury ładną, bezproblemową cerę, dodatkowo o nią dbają i bez makijażu wyglądają o wiele lepiej, niż w nim. I mówi to kobieta. ( ͡~ ͜ʖ ͡°) Mam niejedną koleżankę, która jest ładniejsza bez tej całej malowanki.
@AnonimoweMirkoWyznania: Myślę, że wielu ludzi ma tak ukształtowany pogląd, że na weselu trzeba mieć pełny makijaż, sztywną fryzurę itp Tak jakby zapominali o tym co jest najważniejsze w tym wydarzeniu. Tylko nie zmienimy poglądów innych ludzi, za to w kwestiach wyglądu rób to z czym się dobrze my czujemy. Jeśli chcesz iść bez i wiesz, że będziesz się czuła tak najlepiej to idź!
Na komentarze innych, po prostu mów "ale ja