Wpis z mikrobloga

@Radek41: Pracowałem na infolinii wsparcia technicznego Neostrady, jak był ten modem w użyciu :) Był jeszcze podobny modem Thomson Speed Touch 330. Oba nie miały WiFi, tylko po kablu Neo 512 Kbps, a jak ktoś miał warunki to nawet 6Mbps :) Połączenie konfigurowało się przez kreatora na Windowsie XP. Mega fajne czasy :) #orangeteam #orange
  • Odpowiedz
@wojtas_mks: 130 zł /mc to kosztowało już pod koniec, ja miałem SDI jako jedną z pierwszych usług tego typu w kraju... wcześniej było coś takiego jak PolPak ale tam to ceny były dopiero kosmiczne. Mój ojciec miał firmę, która musiała mieć połączenie online z bankiem (wtedy tylko raiffeisen coś takiego oferował) i pamiętam jak to instalowali i pomstował gdy się #!$%@?ło, że płaci 900 zł i #!$%@? działa ;) Pewnie
  • Odpowiedz
@husky83: jak to było - net use ipc$
new view i lecimy z mountowaniem dysków.
Ja przy takim skanowaniu trafiłem na komputer z jakiejś agencji turystycznej, zainstalowałem program dla agentów i próbowałem zrobić rezerwację wycieczki. Ale się nie udało.
  • Odpowiedz
@Radek41: w znacznej mniejszości przypadków TPSA/Orange oferowało "niezależne" modemy z routerami jak np Thomsony SpeedTouch 546. Jeśli chodzi o takie samodzielne urządzenia to różni producenci i modele pojawiały się na przestrzeni lat, np Siemensy z serii Gigaset (te serie już raczej jako alternatywa dla Liveboxów), sprzęty od ZTE czy Asmax (chociaż te głównie u Netii się pojawiały).
Odczuwam_Dysonans - @Radek41: w znacznej mniejszości przypadków TPSA/Orange oferowało...

źródło: comment_1593435448cqrNSPkjH66UqYPboBxmr7.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@Radek41: wszystkie te sprzęty zostały wyparte z czasem przez Livebox, czyli Sagema F@st 3202, który był nie tylko modemem i routerem, ale także bramką VoIP, chociaż w czasach wprowadzania to rozwiązanie nie było tak popularne jak dzisiaj (dzisiaj jest preferowane przez Orange jako telefon stacjonarny). Ciekawostką jest że pierwszy Livebox miał także Bluetooth :P no a później to już ewolucja tych routerów, Livebox a później Funbox.
Odczuwam_Dysonans - @Radek41: wszystkie te sprzęty zostały wyparte z czasem przez Liv...

źródło: comment_1593436141VhVK3XKg9N0asHrODadUif.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@Radek41: Jak miałem internet z modemu to zapisywałem linki do różnych rzeczy we FlashGet. Później brałem kieszeń z HDD, szedłem do kafejki internetowej, instalowałem FlashGet i pobierałem to co chciałem. Ależ tam była prędkość. :) Może ktoś się orientuje jakie łącza mogły mieć takie kafejki w latach 2002-2003?
  • Odpowiedz
@Radek41: ale wiesz że większość problemów z tym modemem była przez tą aplikację neostrady? Jeśli skonfigurowałeś połączenie przez windowsa bezpośrednio to śmigał jak głupi
  • Odpowiedz
@Radek41: W czasach jak to było pracowałem na infolini technicznej Neostrady. Wewnętrzna dokumentacja zakładała #!$%@? tego gówna i ręczną konfigurację połączenia ( ͡° ͜ʖ ͡°).
  • Odpowiedz