Wpis z mikrobloga

@evilonep: Poszłyby np. na drogi albo obiekty sportowe, tak jak to było w przypadku Orlików, albo zostałyby oddane w ręce samorządów które w teorii powinny lepiej znać potrzeby ludzi i budować np. żłobki, przedszkola, baseny, itd. Teraz wszystkie pieniądze są #!$%@?. Poza tym PO i tak da te 500+ i nie zrezygnuje z socjalu, bo to doszło niestety zbyt daleko, więc pewnie jeden #!$%@?, ale nie głosuj na Dudę chociażby za
@evilonep: Obniżka podatków to nie remedium na wszystkie bóle tego kraju. Mamy totalnie niedofinansowaną służbę zdrowia, system mieszkalnictwa, żłobków, problemy z regularnymi powidziami, niekorzystny mix energetyczny. No i skomplikowany aparat skarbowy. Ale to za rządów PO Polska w rankingu wolności gospodarczej pięła się do góry a teraz regularnie spada.
@Nathan89: żłobki, przedszkola to to samo co 500+, czym to sie różni? Nawet jeszcze lepiej, bo rodzice mają kase i se wybiorą prywatne. Ten argument jest mega słaby
@eriicforrester: ja chcę mieć więcej pieniędzy w kieszeni i samemu decydować co z nimi robić. Mogę sobie kupić opiekę medyczną prywatnie, w firmie, jaką chcę. A na publiczną służbę zdrowia odkładać mniej. Ta mi jest tylko potrzebna gdy zachoruję poważnie.
@evilonep: Przestań powielać te bzdury człowieku. Nie żyłeś w takich realiach, powielasz korwinowe absurdalia. Teraz koszty leczenia ograniczały się u twoich rodziców bo musieli cie zawieźć do lekarza więc kupowali paliwo. Prywatna służba zdrowia to absurd.
@eriicforrester: absurd???????? Mama wlasnie dostala skierowanie do poradni chirurgii naczyniowej. Termin? 2023! Co zrobiłem? Kupiłem jej w swojej fabryce pakiet medyczny. Wizyta? W czwartek. Gdyby mama miała więcej z wypłaty i dobrowolnie mogła opłacać sobie lekarzy w prywatnych placówkach w abonamencie - jej zdrowie byłoby zdecydowanie lepiej chronione. Więc Ty człowieku przestań pisać bzdury.
@evilonep: To co daje w państwach zachodnich. Nasza służba zdrowia i nakłady na nią są jedne z najniższych w UE. Prywatna służba zdrowia to jest fajna sprawa w sytuacji włąśnie absurdów zwiazanych z brakiem odpowiedniej opieki medycznej ze strony państwa lub drobnostek. Co teraz z ludźmi którzy stracili pracę w USA? Kto opłaci ich pobyt w szpitalu, kto opłaci recepty? Kto opłaci wizytę u lekarza?
@evilonep: A co do symbolicznej opłaty to jestem jak najbardziej za. W końcu stare baby nauczyłyby się, że lekarz to nie osoba do plotek lub wypisywania recept. 10 zł za wizytę i byłoby pusto na korytarzach poczekalni
@eriicforrester: Nie interesuje sie sytuacją w USA. Uważam, że służba zdrowia powinna być prywatna, ponieważ w obecnym stanie jest nieudolna. Wynika to z tego, że ludzie nadużywają wizyt u specjalistów blokując miejsca tym, którzy ich potrzebują. Do tego brak lekarzy... Zamiast zabierać ludziom pieniądze, pozwólmy ludziom się ubezpieczać w prywatnych instytucjach. Zrzucajmy się tylko na ciężkie schorzenia, które rokują...
@evilonep: Nie interesujesz się sytuacją w USA chociaż ona dobitnie pokazuje jak taki system funkcjonuje, no cóż. Mnie nie przekonasz, cała nieudolność służby zdrowia w Polsce, oparta jest na niepotrzebnej biurokratyzacji/braku funduszy/braku lekarzy którzy właśnie z racji słabych zarobków uciekają z kraju. Polskiej służbie zdrowia potrzebne są pieniądze a nie likwidacja.
@evilonep: Czyli jedynego medialnego przykładu funkcjonowania tego systemu. Ty myślisz, że te protesty w USA to z powodu zabicia recydywisty się pojawiły? Ludzie stracili robotę a z nią również możliwość leczenia z prywatnego ubezpieczenia. To jest frustracja.