Wpis z mikrobloga

@eriicforrester: troche wypiłem, ale tak se mysle... Biedaki głosują na Dude, bo Duda da. Bogatsi głosują na Trzaskowskiego bo on nie da. Ale czy to ma znaczenie dla bogatszych? Duda da, Trzask nie da, a podatki dalej te same. Co z tą kasą się stanie za PO?

Pzdr.
Zlosowalem na Bosaka
  • Odpowiedz
@evilonep: Poszłyby np. na drogi albo obiekty sportowe, tak jak to było w przypadku Orlików, albo zostałyby oddane w ręce samorządów które w teorii powinny lepiej znać potrzeby ludzi i budować np. żłobki, przedszkola, baseny, itd. Teraz wszystkie pieniądze są p------------e. Poza tym PO i tak da te 500+ i nie zrezygnuje z socjalu, bo to doszło niestety zbyt daleko, więc pewnie jeden c--j, ale nie głosuj na Dudę chociażby
  • Odpowiedz
@evilonep: Obniżka podatków to nie remedium na wszystkie bóle tego kraju. Mamy totalnie niedofinansowaną służbę zdrowia, system mieszkalnictwa, żłobków, problemy z regularnymi powidziami, niekorzystny mix energetyczny. No i skomplikowany aparat skarbowy. Ale to za rządów PO Polska w rankingu wolności gospodarczej pięła się do góry a teraz regularnie spada.
  • Odpowiedz
@Nathan89: żłobki, przedszkola to to samo co 500+, czym to sie różni? Nawet jeszcze lepiej, bo rodzice mają kase i se wybiorą prywatne. Ten argument jest mega słaby
@eriicforrester: ja chcę mieć więcej pieniędzy w kieszeni i samemu decydować co z nimi robić. Mogę sobie kupić opiekę medyczną prywatnie, w firmie, jaką chcę. A na publiczną służbę zdrowia odkładać mniej. Ta mi jest tylko potrzebna gdy zachoruję poważnie.
  • Odpowiedz
@evilonep: Przestań powielać te bzdury człowieku. Nie żyłeś w takich realiach, powielasz korwinowe absurdalia. Teraz koszty leczenia ograniczały się u twoich rodziców bo musieli cie zawieźć do lekarza więc kupowali paliwo. Prywatna służba zdrowia to absurd.
  • Odpowiedz
@eriicforrester: absurd???????? Mama wlasnie dostala skierowanie do poradni chirurgii naczyniowej. Termin? 2023! Co zrobiłem? Kupiłem jej w swojej fabryce pakiet medyczny. Wizyta? W czwartek. Gdyby mama miała więcej z wypłaty i dobrowolnie mogła opłacać sobie lekarzy w prywatnych placówkach w abonamencie - jej zdrowie byłoby zdecydowanie lepiej chronione. Więc Ty człowieku przestań pisać bzdury.
  • Odpowiedz
@evilonep: To co daje w państwach zachodnich. Nasza służba zdrowia i nakłady na nią są jedne z najniższych w UE. Prywatna służba zdrowia to jest fajna sprawa w sytuacji włąśnie absurdów zwiazanych z brakiem odpowiedniej opieki medycznej ze strony państwa lub drobnostek. Co teraz z ludźmi którzy stracili pracę w USA? Kto opłaci ich pobyt w szpitalu, kto opłaci recepty? Kto opłaci wizytę u lekarza?
  • Odpowiedz
@evilonep: A co do symbolicznej opłaty to jestem jak najbardziej za. W końcu stare baby nauczyłyby się, że lekarz to nie osoba do plotek lub wypisywania recept. 10 zł za wizytę i byłoby pusto na korytarzach poczekalni
  • Odpowiedz
@eriicforrester: Nie interesuje sie sytuacją w USA. Uważam, że służba zdrowia powinna być prywatna, ponieważ w obecnym stanie jest nieudolna. Wynika to z tego, że ludzie nadużywają wizyt u specjalistów blokując miejsca tym, którzy ich potrzebują. Do tego brak lekarzy... Zamiast zabierać ludziom pieniądze, pozwólmy ludziom się ubezpieczać w prywatnych instytucjach. Zrzucajmy się tylko na ciężkie schorzenia, które rokują...
  • Odpowiedz
@evilonep: ta jasne, chyba nie wiesz ile kosztuje żłobek w dużym mieście - bez dotacji z miasta musisz w-----ć mniej więcej 700 zł, więc zamiast tego 500+ bym wolał darmowe miejsce. A jak sobie kobieta przeliczy że dostaje 500+ nie wydaje na żłobek przy np. 2 dzieci (1400 zł) to nie opłaca się pracować, i tak się żyje na socjalu.
  • Odpowiedz
@evilonep: Nie interesujesz się sytuacją w USA chociaż ona dobitnie pokazuje jak taki system funkcjonuje, no cóż. Mnie nie przekonasz, cała nieudolność służby zdrowia w Polsce, oparta jest na niepotrzebnej biurokratyzacji/braku funduszy/braku lekarzy którzy właśnie z racji słabych zarobków uciekają z kraju. Polskiej służbie zdrowia potrzebne są pieniądze a nie likwidacja.
  • Odpowiedz
@evilonep: Czyli jedynego medialnego przykładu funkcjonowania tego systemu. Ty myślisz, że te protesty w USA to z powodu zabicia recydywisty się pojawiły? Ludzie stracili robotę a z nią również możliwość leczenia z prywatnego ubezpieczenia. To jest frustracja.
  • Odpowiedz