Wpis z mikrobloga

Panie i Panowie potrzebuję wymienić/zregenerować tylny zacisk w swoim aucie, gdyż jak to w każdym VAGu okazał się zapieczony. Lepiej regenerować / kupić regenerowane TRW czy dać se spokój i kupić coś mniej renomowanej marki, ale nowe? Na allegro nowy Boscha kosztuje 170 zł od Super Sprzedawcy z dobrymi opiniami. TRW pod 300 dochodzi.
#motoryzacja #pytanie #skoda #vag #vw
  • 6
  • Odpowiedz
@MZ23 zależy w jakim stanie są te zaciski, nikt co na protalu ze śmiesznymi obrazkami z fusów nie wywróży.

Ja osobiście bym kupił nowe, hamulce jednak wpływają na bezpieczeństwo jazdy.
  • Odpowiedz
@Sm3rf1k: Problem jest w tym, że chciałbym oddać do mechanika już z moimi częściami - naczytałem się sporo opinii, że Janusze wyczyszczą z wierzchu i wkładają, chciałbym tego uniknąć. No i jakąkolwiek kontrolę nad kosztem napraw chcę mieć, a nie, że rzuci mi kwotę z dupy.
  • Odpowiedz
@MZ23: Zestaw naprawczy + robocizna wyjdzie tyle co ten bosch. Jak masz jakieś narzedzia to zrób sam, filmików cała masa i możesz ocenić czy da się zregenerować. Potrzebujesz smar do tłoczków, tłoczki/prowadnice, gumki, żabkę do przytrzymania przewodu hamulcowego i narzędzia. A jak masz ręczny w zacisku to w sumie on może blokować
  • Odpowiedz