Wpis z mikrobloga

Mirki, jak mam kredyt gotówkowy, i chcę sobie policzyć ile dostanę zwrotu przy wczesniejszej spłacie to wystarczy że sobie sprawdzę z harmonogramu ile odsteke zostało do spłacenia?

#banki #kredyt
  • 3
  • Odpowiedz
@sanderus: nie. Sprawdzisz ile miałeś prowizji za uruchomienie kredytu i policzysz proporcjonalnie do okresu czasu jaki zostal do spłaty.
Jeśli masz kredyt na 60 msc, a spłacasz po 10 msc to dostaniesz zwrot prowizji za pozostale do konca 50msc/60msc, czyli jakies 83% prowizji za uruchomienie. Zwrot jest prowizji, nie odsetek. Odsetek za pozostały okres czasu po prostu nie płacisz.
  • Odpowiedz
@KromkaMistrz: No nie no chwila, ale jeżeli mam do spłaty jeszcze 40k kapitału i 20k odsetek, to przecież spłacam 60k i dostaję 20k z powrotem, a nie 40k i refund jakiś drobnych.

Tak było np w Mbanku gdzie musiałem spłacić całą kwotę. Przecież bankowi by sie to nie opłacało gdyby każdy mógł z dnia na dzień spłacić tylko kapitał i gitara.
  • Odpowiedz
@sanderus: Jak spłacasz w dniu dzisiejszym to tylko kapitał, nie spłacasz odsetek.
Jak masz 40k kapitalu i 20k odestek, to spłacasz 40k i masz kredyt zamkięty. Do tego dostajesz zwrot prowizji proporconalnie do pozostalego okresu czasu. Po co miałbyś płacić 60k, zeby musieli ci zwracac 20k? Jaki to ma sens?
Zadzwoń do banku na infolinie i zapytaj ich o kwotę do spłaty całości na dzień dzisiejszy oraz ile zwrotu prowizji -
  • Odpowiedz