Wpis z mikrobloga

Cześć z tej strony, student 5 roku psychologii z zaburzeniem osobowości borderline. Jakiś czas temu napisałem książkę i wysłałem ją do różnych wydawnictw. Od kilku z nich dostałem wiadomość, że dziękują za zgłoszenie i, że czas oczekiwania na rozpatrzenie wynosi 3 miesiące. Kategoria książki to literatura młodzieżowa i literatura psychologiczna. Wczoraj odezwało się do mnie wydawnictwo Novae Res z następującą odpowiedzią:
"Szanowny Panie Damianie, z przyjemnością informuję, że zapoznaliśmy się z przesłanym przez Pana materiałem. Tekst zyskał nasza pozytywna ocenę ze względu na podjęcie bardzo rzadko opisywanego i ważnego tematu. Doceniamy również nacechowanie skrajnymi emocjami, która nadają odpowiednią dla tego gatunku atmosferę. Na ostatnim posiedzeniu kolegium wydawniczego przedstawiłem do rozpatrzenia wniosek o publikacje Panskiego tekstu w modelu wydawniczym subsydiowanym i otrzymałem zgodę zarządu na podjęcie negocjacji wydawniczych. Do niniejszego maila załączam skondensowane informacje na temat tego, jak przebiega i jakie elementy obejmuje proces wydawniczy w naszych wydawnictwie. W związku z powyższym, jeżeli potrzymuje Pan chęć publikacji Pogranicz w naszym wydawnictwie, chętnie przedstawię szczegółowe informacje na temat naszej propozycji, kosztów oraz załączę krótki opis dystrybucji i promocji książek. W razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości pozostaje do Pana dyspozycji zarówno pod adresem mailowym, jak i numerem telefonicznym. Pozdrawiam serdecznie, Jakub Krzyśków."
I nie wiem co teraz mam zrobić, zadzwonić do tego ziomka?
#ksiazki #ksiazka #psychologia #psychiatria #borderline #depresja #gruparatowaniapoziomu #pytanie #kiciochpyta
Damian77777 - Cześć z tej strony, student 5 roku psychologii z zaburzeniem osobowości...

źródło: comment_1593037136oIGjW1OutcCgxlSx3S9XNr.jpg

Pobierz
  • 19
  • Odpowiedz
@Damian77777: zawsze warto podjąć negocjacje, a jak Ci coś nie będzie odpowiadało to zrezygnujesz. Dowiedz się czy będą chcieli jakoś przeredagować Twoje dzieło, a jeżeli tak to powinniście wspólnie ustalić co i jak, pewnie będzie to trochę trwało, ale powodzenia :)
  • Odpowiedz
@Damian77777: nie no olej
A na serio to zapytam jak to wygląda? Musisz kompletną całość im wysłać? Nie ma ryzyka, że podyebią i wydadzą na jako własne? xD weź opowiedz, bo sam się zastanawiam nad wydawaniem, aczkolwiek trochęinnej treści
  • Odpowiedz
@Damian77777: @Sqbfd: @stokrotka364: @Dobry_Ziemniak: @Daktylion: @shikalukime:

Dajcie spokój z takimi poradami, jeśli macie doradzać autorowi, żeby wydał w Novae Res.

To wydawnictwo vanity, które ma bardzo kiepską renomę na rynku i które wydaje praktycznie wszystko, o ile autor im za to zapłaci. Tak, to wydawnictwo, które każe sobie płacić za możliwość wydania i zarabia na często naiwnych osobach, którym zależy na tym, by zobaczyć swoją powieść
  • Odpowiedz
@Damian77777: Ziomku, nie, nie, nie. Novae Res to wydawictwo vanity - ty im płacisz, oni odwalają, ekhm, wydają książkę. Nie licz na dobrą korektę czy redakcję - tylko ich najlepiej zarabiający, mający duży fanbase autorzy dostają lepszą "obsługę" i da się ich czytać; nic dziwnego zresztą, jeśli proponują korekcie 30 pln brutto za arkusz wydawniczy (czyli ok. 40k znaków) - przynajmniej taką stawkę rzucili w 2017, gdy ich z ciekawości
  • Odpowiedz
@Daktylion: wybacz porównanie, ale rady typu "nie wysyłaj całego tekstu, bo ci go na pewno ukradną" to trochę jak "szczepionki powodują autyzm". ( ͡º ͜ʖ͡º) Prawo autorskie skutecznie broni autora, pewnie nawet taki okradziony wyszedłby na tym lepiej, niż gdyby wydając "tradycyjnie" (przynajmniej finansowo).

@micherwicher: ano jest poradnik, ale często i gęsto nawet po podesłaniu go autorom, którzy chcą wydać w NV czy
  • Odpowiedz