Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@MEKORRO: miras ty chyba nie wiesz jakie różnicowka ma zadanie, wyłączy ona obieg jeżeli ilość prądu wychodzącego nie jest równa temu który wraca, czyli jak włożysz gwoździ do gniazdka to nic się nie stanie xD, albo jak masz gdzieś źle zaizolowany przewód, wyłącznik nadprądowy powinien pomóc przy uderzeniu pioruna ale to nie jest 100% gwarancja skuteczności
  • Odpowiedz
@Martuchna69: kumpel ciupal sobie w gta 5 jak byla burza, my wszyscy siedzac na teamspeaku slyszymy nick kumpla i connection lost, nastepnego dnia zamawial gtx 1050 ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@biaukofbesjaikov już
@Stulejman_Wspanialy różnicowa nie pomoże na przepięcie w instalacji, wyłączenie bezpiecznika też nie. Różnicowa jest ochrona od porażeń , jeśli pojawi się uchyb czyli prąd będzie płyną do ziemi czyli gdzieś na obudowę to róznicowka wywala aby nie doszło do porażenia. Z kolei bezpiecznik to prosty rozłącznik nie ochroni przed tysiącami amperów, a i do tego jest jeszcze nie zabezpieczony przewód N.
A więc podsumowujac, sposób z wypinaniem wtyczek jest tani
  • Odpowiedz
  • 6
@MEKORRO usuwamy właśnie skutki po burzach w weekend, żadne zabezpieczenie Ci nic nie da. Jak walnie bezpośrednio to kable ze ścian potrafi wyrwać
  • Odpowiedz
@tellet: A wiesz co to indukcja magnetyczna, Wystarczy że uderzy w odgromnik i wyindukuje się napięcie na wszystkich przewodach w okolicy. Zabezpieczenie to warystor w sprzęcie i przepięciówka w instalacji. Ale anteny i przewody sygnałowe(np. lan) juz nie mają zabezpieczenia. Oczywiście mniejsze straty wyrządzi przepięcie wytworzone na drodze indukcji, a większe poprzez bezpośrednie uderzenie w linię. W mieście gdy instalacja jest ukryta w ziemi straty są mniejsze, ale i tak ryzyko
  • Odpowiedz
@Majki992: same here, za oknem ledwie mżyło, a wyładowania dobrych kilka km dalej. Jak jebło to komp sie wyłaczył i przy restarcie sie osrałem jak poczułem TEN smród. No i gpu i psu w dupe, ja dziękuje. Stary to mnie z kijem baseballowym niemal ganiał bo powtarzał, że wyłaczac a ja swoje. I tak teraz jak usłysze wyładowanie w okolicy 7200km to halyna spokoj my tu stan wyjatkowy mamy i przy
  • Odpowiedz
@Martuchna69: Wiesz jak fajnie kiedyś wybuchł mojemu dziadkowi kineskop w telewizorze? Była burza, jebło w kamienicę, poszło po instalacji i było tylko takie PYK i #!$%@?, po telewizorze. A wtedy 40"+ telewizor z kineskopem ważył tonę i był szczytem luksusu ;p Płacz był wielki. Ale nie trwał długo. Na drugi dzień był nowy.
  • Odpowiedz
Kuzynowi kiedyś spalił się komputer jak piorun trafił w kabel LAN rozciągnięty między dwoma domami (lata '90). O ironio, posiadał listwę antyprzepięciową, żeby się zabezpieczyć przed burzą. Tak więc nawet bardziej pamiętajcie żeby odłączać LAN, jeśli macie np. Internet radiowy, bo porty RJ45 nie są raczej zabezpieczone na taką ewentualność.
  • Odpowiedz
U mnie jak piorun walnął w słup kilka metrów od domu to nawet telewizor który był odłączony ale wtyczka leżała na przedłużaczu uległ uszkodzeniu. Nie mówiąc że metalowe pokrywki "puszek" poodskakiwały w całym domu.
  • Odpowiedz